› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Jak uzyskać najlepszą umowę pożyczkową bez BIK?

› poradnik ponad rok temu    23.03.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak uzyskać najlepszą umowę pożyczkową bez BIK?

Negatywna historia kredytowa w BIK może być poważnym utrudnieniem w otrzymaniu pożyczki lub kredytu w banku. W takich sytuacjach wiele osób potrzebujących gotówki szuka alternatywnych sposobów na pożyczenie pieniędzy, czyli firm, które nie zaglądają do historii w BIK. Na szczęście takich ofert jest całkiem sporo i co więcej, wiele z nich dostępnych jest przez internet.

Czym różni się pożyczka bez BIK od standardowej?

Udzielaniem pożyczek bez sprawdzania BIK zajmują się niektóre firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego. Ich oferta skierowana jest przede wszystkim do osób posiadających przeterminowane zadłużenie w banku, które jest odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej i które uniemożliwia im zaciągnięcie kolejnego bankowego kredytu. W przypadku tego rodzaju pożyczek nie sprawdzana jest więc historia w BIK klienta, tak jak ma to miejsce przy udzielaniu pożyczek standardowych. Pożyczenie pieniędzy osobom bez zdolności kredytowej obarczone jest jednak wyższym ryzykiem, dlatego pożyczki bez BIK są zazwyczaj wyżej oprocentowane niż pożyczki standardowe. Pożyczki dla zadłużonych udzielane są w placówkach finansowych, ale także coraz częściej po prostu przez internet.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pożyczki bez BIK?

Poszczególne oferty pożyczek bez BIK różnią się między sobą pod wieloma względami i niektóre z nich niestety nie są korzystne dla pożyczkobiorców. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku ofert dotyczących wysokich sum pożyczek udzielanych na krótki okres czasu, które zabezpieczane są hipoteką. Pożyczki takie mają bardzo wysokie oprocentowanie, które w wielu przypadkach uniemożliwia terminowy zwrot pożyczki, co skutkuje szybkim postępowaniem komorniczym i zajęciem nieruchomości. Osoby posiadające kłopoty finansowe powinny raczej skierować swoją uwagę na pożyczki niskokwotowe, np. chwilówki bez BIK. Są one udzielane przez internet na podstawie dowodu osobistego i nie wymagają żadnych zabezpieczeń, ani nawet poręczenia. Pożyczki te doskonale rozwiązują przejściowe kłopoty z gotówką, często pomagają również w uregulowaniu innego zadłużenia, np. będącego przyczyną negatywnej historii w BIK.

Warto pamiętać, że zaciąganie pożyczki przez osoby zadłużone jest ryzykowne. W sytuacji podbramkowej lepiej jednak zdecydować się na bezpieczną, niewielką pożyczkę, którą będzie można bez problemu spłacić i tym samym nie powiększać swoich problemów finansowych. Umiejętne korzystanie z pożyczek bez BIK może także pomóc w wyjściu z zadłużenia, a w konsekwencji poprawieniu swojej historii w Biurze Informacji Kredytowej.

------------------------------- artykuł sponsorowany -------------------------------

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.