› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak szybko sprzedać stare i niechciane auto?

› bieżące ponad rok temu    26.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak szybko sprzedać stare i niechciane auto?

Sprzedaż samochodu to trudny proces. Kto raz próbował wystawić ogłoszenie w internecie ten wie, jak żmudne jest to zadania. Zwłaszcza, jeśli nie znasz się na motoryzacji lub po prostu nie masz na to czasu. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwolą Ci na na szybką i zyskowną sprzedaż pojazdu. Jak możesz sprzedać swoje stare auto?

Sposoby sprzedaży samochodu

Najpopularniejszym rozwiązaniem sprzedaży pojazdu jest wystawienie ogłoszenia w internecie. To wydaje się być bardzo proste - robisz kilka zdjęć samochodu, opisujesz jego stan, ustalasz cenę i czekasz na kontakt. Problem zaczyna się wtedy, kiedy Twój samochód wymaga naprawy lub wymiany części, bo usterka zaniża jego wartość. Musisz szukać dobrego mechanika i liczyć na szybką pomoc. Przyszłego kupca z pewnością przyciągnie atrakcyjny i zadbany wygląd Twojego starego samochodu. A to oznacza, że czekają Cię wizyty na myjni przed każdym spotkaniem z klientem! Jak wziąć na to wszystko czas, jeśli np. kończy Ci się ważność ubezpieczenia samochodu? Kolejnym sposobem jest oddanie samochodu do komisu. To rozwiązanie jest również czasochłonne, bo aby uzyskać ofertę komisu musisz stawić się tam osobiście i nie masz pewności, że otrzymasz gotówkę od ręki. Czasami należy poczekać, jak właściciel komisu znajdzie chętnego kupującego na twoje stare auto.

Jeśli zależy Ci na szybkiej, bezpiecznej i legalnej transakcji z pomocą przychodzą skupy aut, takie jak Auto Forum w Szczecinie. W skupie bez problemów zostawisz auta używane, nowe, powypadkowe, uszkodzone, dostawcze czy osobowe. Gotówkę dostaniesz od ręki, a cały proces może potrwać jeden dzień. Możliwości jest naprawdę wiele! Skupy aut posiadają także stacje demontażu pojazdów w których zostawisz auto nienadające się do użytku, bardzo wyeksploatowane. To jedyne legalne postępowanie w przypadku samochodu po poważnym wypadku. Polskie prawo wyraźnie mówi, że samodzielna rozbiórka auta jest niedozwolona i grozi dużą grzywną. Samochód, który nie nadaje się do jazdy, należy oddać do legalnie działającej kasacji pojazdów.

Skup aut i złomowanie - dlaczego warto?

Jeśli chcesz sprzedać stary samochód bez ryzyka, że otrzymasz niekorzystną ofertę, warto skorzystać z usług firm skupujących pojazdy. W takim miejscu pracują profesjonaliści, którzy znają się na branży motoryzacyjnej i trafnie oszacują odpowiednią wartość pojazdu. W skupie oddasz wszystkie samochody niezależnie od marki, stanu technicznego, rocznika, stanu wizualnego pojazdu. Mylnym przeświadczeniem jest, że w skupy są zainteresowane kupnem wyłącznie aut osobowych. Jeśli posiadasz samochód powypadkowy, stary, zaniedbany, śmiało możesz wykręcić numer do dobrego skupu, a bezpłatnie przyjadą i odbiorą od Ciebie takie auto. Legalna kasacja to jedyna metoda na pozbycie się starego pojazdu. Oprócz konsekwencji prawnych możesz zaszkodzić środowisku. Jeśli samochód długo nie był użytkowany mogą zacząć wyciekać z niego szkodliwe płyny, oleje!

Korzystając z autoskupu masz gwarancje otrzymania gotówki od ręki. Nie musisz obawiać się, że wycena będzie zaniżona. Specjalista z Auto skupu przygotuje dla Ciebie ofertę, biorąc pod uwagę rok produkcji samochodu, jego stan techniczny, przebieg, elementy wyposażenia.

Jak sprzedać stare auto w skupie pojazdów?

W firmie Auto Forum cały proces sprzedaży auta jest naprawdę szybki i pozbawiony ryzyka. Wszystko zaczyna się od telefonu do firmy lub wypełnienia prostego formularza kontaktowego na stronie www. Na umówionym spotkaniu dokonujemy dokładnych oględzin pojazdu, sprawdzamy jego stan, aby podać indywidualną wycenę. Jeśli nasz klient zaakceptuje kwotę, przechodzimy do załatwienia formalności związanych z przerejestrowaniem. Ze strony klienta potrzebujemy tylko dokumentu tożsamości, dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (jeśli jest), OC. Umowa kupna sprzedaży jest dla nas bardzo ważna i po jej podpisaniu szybko wypłacamy umówioną sumę. Dodatkowo, oferujemy bezpłatny odbiór auta od właściciela i transport do naszej stacji demontażu.

Jak widzisz, cały proces jest bardzo prosty i nie wymaga od Ciebie dużego zaangażowania. Dzięki skupie aut szybko pozbędziesz się niechcianego samochodu za uczciwą gotówkę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.