› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

› bieżące ponad rok temu    26.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Szukasz nowej pracy, aby poprawić swoją sytuację finansową? A może chcesz po prostu otworzyć przed sobą nowe możliwości? Niezależnie od tego, jaki jest Twój główny motyw, musisz odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdź, jak to zrobić.

Każda firma jest inna

Weź pod uwagę, że zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, musisz wiedzieć więcej na temat danej firmy. Czym konkretnie się zajmują? Jakie cele są dla nich najważniejsze? Czy mają konkurencję? Dzięki takim informacjom, będzie Ci zdecydowanie prościej rozmawiać z rekruterem. Będziesz mógł dopasować swoje wypowiedzi do jego potrzeb. Wszystkie najważniejsze informacje na pewno znajdziesz na stronie internetowej lub w ogłoszeniu o pracę. Poznaj także dokładnie stanowisko, na jakie aplikujesz. Poczytaj o tym, czym musi wyróżniać się np. doskonały sprzedawca lub analityk. Sprawdź, czy te cechy pokrywają się z tym, jaki jesteś. Taka z kolei informacja przyda Ci się do przedstawienia siebie jako idealnej osoby na to stanowisko. Koniecznie przemyśl swój ubiór i przygotuj go sobie wcześniej, aby nie było niespodzianek. Liczy się także pozytywne podejście! Wyobraź sobie, że musisz dobrze sprzedać swoją osobę i dać się polubić. Jeśli Twój problem ze znalezieniem pracy dotyczy także pieniędzy, szybka pożyczka może go rozwiązać. To komfortowy i bezpieczny sposób na dodatkową gotówkę. Szybka pożyczka nie wymaga także wielu formalności.

Najczęściej zadawane pytania

Na każdą rozmowę kwalifikacyjną możesz się przygotować. Oczywiście nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich pytań, ale część z nich często się powtarza. Spokojnie odpowiedz sobie w domu na kilka z nich:

  • Jakie są Twoje mocne strony?
  • Jakie są Twoje słabe strony?
  • Dlaczego wybrałeś akurat tę firmę?
  • Co robiłeś w dotychczasowej pracy?
  • Jakim sukcesem możesz się pochwalić?
  • Z jaką trudnością miałeś do tej pory styczność i jak sobie z nią poradziłeś?
  • Gdzie widzisz siebie za 5 lat?
  • Ile chciałbyś zarabiać?

Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz kogoś, kto pomoże Ci przeprowadzić testową rozmowę kwalifikacyjną. Przypomnij sobie ciekawą historię lub kurs, którym możesz się pochwalić. Im bardziej się wyróżnisz, tym masz większe szanse na zapamiętanie Twojej osoby przez rekrutera. Co do zarobków, zorientuj się, jakie wynagrodzenie jest najbardziej prawdopodobne na danym stanowisku. Pomyśl, jaka kwota będzie Cię satysfakcjonować oraz czy chcesz negocjować.

Dowiedz się jak najwięcej

Na koniec każdej rozmowy kwalifikacyjnej, rekruter pyta, czy Ty chciałbyś o coś zapytać. Możesz wcześniej zastanowić się, czy jest coś, co mógłbyś się dowiedzieć zanim zgodzisz się na przyjęcie stanowiska. To świetna okazja na poznanie dokładniejszego zarysu obowiązków, planów rozwojowych firmy, a także ewentualnych awansach podczas kariery. Taką rozmowę także możesz przećwiczyć z kimś bliskim, aby sprawdzić, co możesz jeszcze poprawić.  Warto także zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli jesteś grafikiem, zabierz ze sobą portfolio, nawet w formie elektronicznej. Wydrukuj swoje CV i list motywacyjny. Mogą Ci się przydać też dyplomy, certyfikaty z przebytych kursów, a także referencje od poprzednich pracodawców. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Szybka pożyczka może Ci w tym pomóc.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 1
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dede
ponad rok temu ocena: 0%  1
Te pytania rekrutacyjne brzmią jakby oni nam jakąś przysługę wyświadczali. Ja myślałem, że oni pracownika szukają i będą pytać : Potrafi Pan/Pani zrobić to ? A tamto ? Kiedy może Pan/Pani zacząć ? A tu nie ! Tu jakieś podchody jakby się chcieli oświadczyć ...... Gdzie widzi się Pan za 5 lat ?!?! Na twoim miejscu, pajacu !
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.