› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak pobierać filmy z YouTube?

› bieżące 22 dni temu    22.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak pobierać filmy z YouTube?

Czym jest YouTube chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu, ale czy pobieranie filmów z tego serwisu internetowego jest legalne? Zawartość YouTube jest chroniona prawem autorskim i ponad 90% filmów można obejrzeć tylko i wyłącznie w przeglądarce lub za pomocą aplikacji na smartfona. Pozostała część klipów posiada opcję pobierania. W Internecie znajdziemy programy, które pozwalają obejść prawa autorskie i bez problemu pobrać film z YouTube. Wcale nie trzeba się przy tym sporo natrudzić.

Ściąganie filmów i muzyki z YouTube za pośrednictwem stron www

W sieci dostępnych jest mnóstwo stron internetowych, które oferują pobieranie z YouTube jednym kliknięciem myszki. Ich działanie polega na wpisaniu adresu interesującego nas klipu, a następnie przekonwertowaniu go na format (film lub ścieżkę dźwiękową), który będzie można zapisać na dysku komputera.

Bardzo prostą metodą jest dopisanie liter: "ss" do adresu URL interesującego nas filmu i wciśnięcie przycisku Enter. Dzięki temu przeglądarka przenosi użytkownika na stronę pobierania. Na podobnej zasadzie działają serwisy keepvid.com, savemedia.website i 2conv.com.

Programy do pobierania z YT

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem pobierania z YouTube są specjalnie stworzone do tego celu programy. Należą do nich m. in. YouTube Downloader czy xVideoService Thief. Pierwszy z nich jest bardzo intuicyjny i daje użytkownikowi możliwość pobrania materiałów bez wychodzenia z serwisu. Działa w formie rozszerzenia do przeglądarki i z automatu generuje link do pobrania z YouTube.

Podobnie działa program KeepVid i Tubeleecher. xVideoService Thief to narzędzie bardziej skomplikowane, ale pozwala na pobieranie wielu plików naraz oraz wybór formatu, w jakim chcemy plik zapisać (avi, MPEG, WMV czy mp4).

Pobieranie filmów i muzyki z YouTube na smartfona

W sklepie z aplikacjami na smartfona Google Play pojawiają się aplikacje, które rzekomo pozwalają pobierać pliki z YouTube, ale są one regularnie usuwane przez Google.

Trzeba pogodzić się z myślą, że nie znajdziemy rozwiązania i obejścia praw autorskich na Androida. Ale istnieją aplikacje, które nie są dostępne w oficjalnych sklepach. Są to: TubeMate dla Androida i Tube Downloader dla Apple. Dzięki nim użytkownik ma możliwość pobrania materiału bezpośrednio z aplikacji YouTube na smartfonie. 

Na co trzeba uważać podczas ściągania filmów z YT?

Brak możliwości pobrania materiału nie jest największym problemem w tym przypadku. Przy pobieraniu materiałów z YouTube za pomocą programów lub aplikacji musimy pamiętać, że wraz z nimi na dysk mogą się dostać zawirusowane pliki. Dobrym pomysłem jest przeskanowanie ich najpierw programem antywirusowym.

Niektóre z nich mogą próbować wyłudzić od użytkowników numer telefonu lub wysłanie kosztownego SMSa premium. Narzędzia online powinny być wybierane z rozwagą, po wcześniejszym ich sprawdzeniu.

YouTube Premium

Problem legalności pobierania plików z YouTube rozwiązuje jego wersja Premium. Opłata za abonament miesięczny w wysokości 23,99 zł daje możliwość pobierania filmów i obejrzenia ich w późniejszym czasie offline. Nie pozwala jednak na pobranie plików na komputer.

Czy pobieranie filmów z YT jest dozwolone?

Warto tutaj wspomnieć o tym, że w przypadku pobierania filmów na cele domowe, prawo nie zabrania tego użytkownikom. Ściąganie z YouTube jest legalne, jeżeli materiały są wykorzystywane do celów własnych i nie są rozpowszechniane. Co ważne, muszą być udostępnione przez ich autora. Zatem przed próbą pobrania jakiegokolwiek filmu z YouTube należy sprawdzić, czy nie łamie się obowiązujących przepisów prawa. Udostępnianie materiałów w celu korzyści finansowych jest całkowicie zabronione.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.