› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Interwencje, kontrole trzeźwości, zatrzymania - policyjny bilans weekendu

› bieżące ponad rok temu    21.01.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Interwencje, kontrole trzeźwości, zatrzymania - policyjny bilans weekendu

Pora na policyjne podsumowanie minionego weekendu. Elbląscy policjanci interweniowali 180 razy i wylegitymowali w tym czasie 481 osób, skontrolowali 27 telefonów a także zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę badań trzeźwości u 208 kierujących.

18 osób przewieziono do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym, 3 nietrzeźwych odwieziono do miejsca zamieszkania. Zatrzymano także 2 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, w którym ucierpiałyby osoby - informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej w Elblągu.

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali w sobotę około godziny 1:00 w nocy 18-letniego Artura M. Młody mężczyzna jechał ul. Robotniczą, samochodem renault megane. W trakcie kontroli policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wskazało blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie 18-latka. Dalej już nie pojechał. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, którym 18-latek długo się nie nacieszył. Teraz młody kierowca odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.