› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Inne spojrzenie na politykę w Elblągu: gra prezentująca program wyborczy. Dobry pomysł?

› polityka ponad rok temu    11.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Inne spojrzenie na politykę w Elblągu: gra prezentująca program wyborczy. Dobry pomysł?

Wielu kandydatów w dalszym ciągu wykorzystuje stare metody dotarcia do wyborców. Nic zatem dziwnego, że nasze miasta w trakcie kampanii i po wyborach są zaśmiecone ulotkami, częściowo zerwanymi plakatami itp. Są jednak i tacy, którzy poszukują nowych rozwiązań, takich jak np. gry w sieci (online), które mają za zadanie zaprezentować program wyborczy. Przykładem wcielenia w życie tego typu rozwiązania jest gra o nazwie "Edukacyjny Pietrulewicz", przygotowana przez elblążan – braci Mateusza i Tomasza Paradowskich.

Jak sama nazwa wskazuje przedstawia ona w zdawkowy sposób program wyborczy Edwarda Pietrulewicza, pełniącego obecnie funkcję wiceprezydenta Elbląga. Były wieloletni dyrektor SP nr 19 i 21 bierze udział w wyborach do Sejmu RP, stratując z miejsca 4. na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL).

W prostą i zarazem krótką grę można zagrać online – za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zadaniem gracza jest zebranie małych robotów i jednoczesne udzielenie odpowiedzi na pytania, czy zgadza się z kolejnymi punktami programu Edwarda Pietrulewicza.

Jakie są silne punkty tego programu? Przede wszystkim postawienie na innowacyjność w nauczaniu, z jednoczesnym uwzględnieniem potrzeb uczniów, pochodzących z niezamożnych, ubogich rodzin. Nic dziwnego, że ten kandydat skupia sie na edukacji – przez wiele lat pracował jako nauczyciel (i dyrektor), w związku z czym zna jej potrzeby jak mało kto.

Jakie rozwiązania postuluje kandydat PSL-u?

Zapewnienie każdemu uczniowie ciepłego, dwudaniowego posiłku dla każdego ucznia, niezależnie od statusu majątkowego rodziców, wprowadzenie minimum 5 godzin języka angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej oraz nowych kierunków kształcenia umożliwiających rozwinięcie umiejętności związanych z profesjonalnym wykonywaniem zdalnej pracy (pracownik mógłby wykonywać swoje czynności z każdego miejsca na ziemi, czy też wprowadzenie do edukacji nowych przedmiotów, takich jak: robotyka, programowanie, kodowanie, podstawy ekonomii, wiedza o ekologii... 

Zagraj online: http://edwardpietrulewicz.pl/gra/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert Pierrepoint
ponad rok temu ocena: 0%  1
A ja jestem ciekaw, ilu by chciało iść do koryta gdyby obniżyć pensje w sejmie do np.3500 zł. A za łapówkę i malwersacje groziła by kara śmierci i konfiskata majątku całej rodziny.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.