Informacja dotycząca jakości wody w Elblągu
› bieżące |
ponad rok temu
5.09.2014 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 4 / 100% |
A A A |


EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z otrzymaniem informacji od odbiorcy wody z terenu Elbląga o obecności w wodzie organizmów żywych w filtrze zainstalowanym w mieszkaniu za wodomierzem, podjęto następujące działania prewencyjne:
- pobrano próbki wody do badań bakteriologicznych i fizykochemicznych, wyniki w badanym zakresie nie wykazały odchyleń od wymaganych norm sanitarnych
- przeprowadzono identyfikację organizmów żywych ustalając, że organizmem tym jest skorupiak – ośliczka pospolita (wodna) (Asellus aquaticus). Potwierdziło to niezależne laboratorium.
- przystąpiono do sprawdzenia zbiornika wyrównawczego, który został wytypowany jako najbardziej prawdopodobne miejsce bytowania ośliczki. Przypuszczenia potwierdziły się, zbiornik opróżniono, wyczyszczono, przeprowadzono dezynfekcję oraz ponowne badania bakteriologiczne i fizykochemiczne, które wykazały, iż woda odpowiada wymaganiom norm sanitarnych.
- planowane jest kompleksowe płukanie sieci wodociągowej, poprzedzane na bieżąco wydawanymi komunikatami.
Jednocześnie informujemy, że według opinii uzyskanej z Zakładu Higieny Środowiska Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie : „Ośliczka wodna jest skorupiakiem mogącym powszechnie występować w systemach wodociągowych, zwłaszcza w tych, w których woda nie jest chlorowana w sposób ciągły. Badania prowadzone w Danii i Holandii ukierunkowane na wykrywanie ośliczki wodnej wykazały, że jest ona stwierdzana w około 50%-80% systemów wodociągowych i nie zachodzi obawa, aby występowanie ośliczki wodnej w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi mogło wpływać negatywnie na bezpieczeństwo wody dla zdrowia konsumentów.”
EPWiK sp. z o.o. przeprasza wszystkich Odbiorców za ewentualne zakłócenia wynikające z płukania sieci.
Andrzej Kurkiewicz z-ca dyr. ds. techn. EPWiK Sp. z o.o.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |