› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Imprezy sportowe w Elblągu - co będzie się działo?

› bieżące 6 miesięcy temu    24.03.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Imprezy sportowe w Elblągu - co będzie się działo? fot. MOSIR Elbląg

Bieg Piekarczyka, Ultra Wysoczyna, Aqua Speed Open Water Series, Garmin Iron Triathlon oraz Bieg Niepodległości - to największe i najciekawsze imprezy sportowe w naszym mieście, które odbędą się 2022 roku. Sympatycy wielu dyscyplin będą mogli wykorzystać ten czas na wszelkie aktywności i zdobyć atrakcyjne nagrody. 


Ultra Wysoczyzna Największe imprezy sportowe w 2022 roku rozpocznie wymagająca, ale i emocjonująca Ultra Wysoczyzna. 24 kwietnia biegacze zmierzą się z pięknymi, leśnymi trasami poprowadzonymi przez urokliwe tereny Wysoczyzny Elbląskiej. Rywalizacja odbędzie się na czterech dystansach, które mają sympatyczne nazwy. Będzie można pobiec na 80 km (Ryk jelenia), 52 km (Wycie wilka), 25 km (Kwik dzika), 12 km (Pisk lisa). 

XIII Bieg Piekarczyka Ważną częścią kalendarza sportowego w Elblągu są zawody biegowe. Największym wydarzeniem tego rodzaju będzie oczywiście XIII Bieg Piekarczyka, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 5 czerwca ulicami miasta pobiegnie ponad 1000 uczestników w najróżniejszym wieku. Od przedszkolaków, przez młodzież i dorosłych, po tych trochę starszych i bardziej doświadczonych. Nowa trasa, profesjonalne przygotowanie imprezy oraz piękna pogoda z pewnością wielu zachęci do udziału.

Aqua Speed Open Water Series 16 lipca najlepsi pływacy zmierzą się ze sobą w zawodach, zorganizowanych na rzece Elbląg. W naszym mieście odbędzie się wielki finał cykl, który składa się z 3 edycji organizowanych na terenie całego kraju. Zawodnicy będą mieli trzy dystanse do wyboru: ok. 0,95 km, ok. 1,9 km oraz ok. 3,8 km. Tego samego dnia zostaną rozegrane zawody także dla dzieci i młodzieży Aqua Speed Junior. 

Garmin Iron Triathlon A już dzień później, 17 lipca, ruszy kolejna duża impreza sportowa. Wszechstronni sportowcy powalczą w bieganiu, pływaniu i jeździe na rowerze w wakacyjnym Garmin Iron Triathlon, będącym częścią największego cyklu triathlonowego w Polsce. Czas jest liczony od startu aż do przekroczenia linii mety łącznie z przebieraniem się w strefie zmian pomiędzy kolejnymi konkurencjami.

VIII Bieg Niepodległości 11 listopada, w Święto Niepodległości Polski, wolność świętujemy na sportowo. To już tradycja, że w tym czasie ubieramy biało-czerwone stroje, wstążki czy ozdoby i ruszamy na trasę. Na ulicach miasta rywalizują uczestnicy, którzy nie tylko wyrażają swój patriotyzm, ale i chcą ścigać się z innymi. Impreza stała się bardzo ważną częścią obchodów tego dnia.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.