› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Healthy Cities, czyli kroki wygrywają

› bieżące 3 miesiące temu    5.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Healthy Cities, czyli kroki wygrywają fot. Nadesłane

Elbląg wspólnie z 65 innymi polskimi miastami stanął do wyzwania pn. Healthy Cities 2023, a wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców i przyszłość planety.

Wyzwanie Healthy Cities ma na celu zmotywowanie mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej. Trzy najbardziej aktywne miasta zostaną nagrodzone Zielonym Budżetem o łącznej wartości 60 tys. zł, który będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej proekologicznej inicjatywy.

Krok pierwszy - pobrać aplikację

Aby podjąć wyzwanie niezbędne jest pobranie darmowej aplikacji Healthy Cities. Aplikacja będzie nie tylko merytorycznym wsparciem dla mieszkańców, ale i zapewni odpowiednią dawkę motywacji do działania. Na Uczestników czekają w niej artykuły przygotowane przez ekspertów z Grupy LUX MED, które dostarczą wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. W aplikacji na bieżąco można też śledzić pozycję miasta w rankingu, ale też swoją indywidualną w danym mieście.

Krok drugi - robić dużo kroków

Wyzwanie Healthy Cities propaguje ideę podejmowania aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki. Można chodzić, spacerować, biegać, a nawet tańczyć – każda aktywność ma znaczenie. Zalecane jest wykonanie minimum 6 tys. kroków dziennie. W efekcie można zadbać o swoją kondycję, lepsze zdrowie, przyszłość planety, ale także rywalizować z innymi Uczestnikami.

Więcej szczegółów oraz kod QR do pobrania aplikacji znajduje się na stronie www.luxmed.pl/healthycities oraz w regulaminie

Zdrowie i środowisko – to dwa kluczowe słowa, którymi można opisać Healthy Cities. Grupa LUX MED inicjując wyzwanie, kierowała się hasłem „nie ma zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska”. Akcja jest inicjatywą o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym, tym samym realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju. Troska o odpowiedni poziom aktywności fizycznej, ale także planetę, za którą jesteśmy odpowiedzialni to ważny krok w kierunku lepszego i zdrowszego życia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.