› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Halloween? To nie dla nas! Pamiętajmy o dniu Wszystkich Świętych

› relacje ponad rok temu    30.10.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Halloween? To nie dla nas! Pamiętajmy o dniu Wszystkich Świętych fot. Bartłomiej Ryś

„Amerykanizacja” naszego życia jest widoczna na każdym kroku. Weźmy, jako dobry przykład, Halloween. Święto, które kompletnie kłóci się z dniem Wszystkich Świętych. Wiele osób z nim walczy, wiele wskazuje na to, że powinniśmy czcić to, co nasze. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego przy ul. Bema przypomniały elblążanom, że 1 listopad to przede wszystkim czas zadumy i dobry moment na odwiedziny bliskich, których już na tym świecie nie ma.

Jak to zrobiły? Organizując specjalny marsz wokół swojego przedszkola. Wszystkie grupy dzieciaków, pod opieką opiekunów, przeszły przez ulicę Garnizonową, Wyżynną oraz Bema. Każdy podopieczny Niepublicznego Przedszkola Katolickiego miał zaczepioną podobiznę Świętego – opiekuna zarówno całej placówki, jak i poszczególnych grup. Opiekunki zachęcały do śpiewu różnych religijnych piosenek, cały marsz obfitował w uśmiechy i radość – dało się odczuć pozytywną energię dzieciaków.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 12
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 3
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (7)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ WiernyKibic
  ponad rok temu ocena: 25%  7
  A ja jestem za zabawą... A tak na marginesie, 1 listopada!!! Pozdrawiam wszystkich malkontentów.
  ~ ikiv
  ponad rok temu ocena: 71%  6
  Naród bez kultury musi ją importować .
  ~ Anty
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  Zastanówcie się co mówicie twierdząc "nasza tradycja". Jeśli tak bardzo chcemy czcić prawdziwą tradycję, to zamiast Dnia wszystkich świętych powinno się obchodzić Dziady, czyli nasze słowiańskie święto zmarłych. Zdaje się, że wszyscy jesteśmy Słowianami tak? :) Dzień wszystkich świętych został nam narzucony wraz z napływem chrześcijaństwa i celowo został ustalony w tym samym okresie co słowiańskie święto, po to, żeby je "przyćmić". http://wolnemedia.net/historia...
  ~ babcia67
  ponad rok temu ocena: 81%  4
  POLSKA DLA POLAKOW I TRADYCJI NASZYCH DZIADOW I BABCI TRZEBA JA PIELEGNOWAC PUKI MY ZYJEMY .....
  ~ Elbląg jeszcze nie umarł
  ponad rok temu ocena: 85%  3
  Super. W końcu jakiś głos normalności.. Na portelu cały czas reklamują gdzie się bawić w "halloween", a mamy przecież swoje Święta Czy tak się ich wstydzimy, że musimy małpować ponoć mniej rozgarniętych Amerykanów? Na elblag.net coraz więcej wartościowego dziennikarstwa, brawo.
  ~ EBlinger
  ponad rok temu ocena: 84%  2
  BRAWO !!!! Ktoś jednak w tym mieście ma swój rozum......GRATULUJĘ!!! Powinno się tego zakazać w szkołach i przedszkolach.
  ~ dumny z bycia Polakiem
  ponad rok temu ocena: 87%  1
  I takie świętowanie, naszych narodowych, tradycyjnych świąt - to rozumiem!!! Gratulacje dla promowania tego co nasze, polskie! Nie dajmy się wciągnąć w wir konsumpcyjnej papki, wyciąganiu kasy na wydarzenia, które nie mają i nie miały nic wspólnego z naszą kulturą!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.