› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Hala im. Marianny Biskup

› bieżące 2 miesiące temu    28.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Hala im. Marianny Biskup fot. UM Elbląg

Tartanowa hala sportowa przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu od dziś nosi imię "Marianny Biskup". Ta zmarła kilka lat temu elbląska sportsmenka, zdobywczyni licznych medali na wielu mistrzostwach weteranów i wychowawczyni młodych sportowców pracowała także w szkole przy Agrykola.

Z okazji dzisiejszego otwarcia w hali zgromadziła się społeczność szkolna, elbląscy sportowcy oraz rodzina i przyjaciele Marianny Biskup.

- Historia rozpoczyna się przed wojną, w 1929 roku utworzono tu szkołę sportową. Po wojnie, w 1978 roku znów powstała placówka o charakterze sportowym, a w 1989 roku oddana została do użytku nowa hala tartanowa. Tu pracowała i związana była z tym miejscem Marianna Biskup. Po wygaszeniu placówki sportowej udało się ją przywrócić w 2018 roku dzięki determinacji włodarza miasta. Dziękujemy za ten pomysł - mówiła dyrektorka szkoły Hanna Szuszkiewicz - Nadanie imienia Marianny Biskup naszej hali spina klamrą sportową historię naszej szkoły i jest także jej nowym jej rozdziałem - dodała.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć dziś w tej uroczystości, szczególne słowa pozdrowienia kieruję do rodziny Pani Marianny. Myślę, że dla młodych sportowców, którzy w tej hali trenują Marianna Biskup może być wspaniałym sportowym przykładem - wskazywał prezydent Witold Wróblewski i dodał, że temat przywrócenia szkoły sportowej pojawiał się w elbląskim środowisku sportowym od dłuższego czasu - Dlatego wystartowaliśmy z tym pomysłem cztery lata temu i szkoła rozwija się, modernizuje swoje zaplecze i dąży do osiągnięcia statusu szkoły mistrzostwa sportowego - zaznaczył prezydent.

Panią Mariannę wspominały córki, kadra szkolna oraz środowisko sportowe. Warto również wspomnieć, że od 1987 roku Marianna Biskup związana była ze szkołą przy ul. Agrykola, pełniąc m.in. funkcje kierownika obiektu, wicedyrektora oraz koordynatora sportu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.