› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Groźna bakteria w rybach. Sanepid ostrzega

› zagrożenia i utrudnienia 2 miesiące temu    1.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Groźna bakteria w rybach. Sanepid ostrzega

Państwowa Inspekcja Sanitarna podczas badań wykryła obecność bakterii Listeria monocytogenes w jednej próbce produktu Łosoś wędzony na zimno sałatkowy. Spożycie produktu może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

W wyniku urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w liczbie 210 jtk/g [jednostek tworzących kolonię/gram] w jednej próbce produktu:

Odyssee Łosoś wędzony na zimno sałatkowy, 200 g

Producent: Almar Sp. z o.o., ul. Hutnicza 22, 81-061 Gdynia,

weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 22051801 WE Wyprodukowano dla: SCA PR Sp. z o.o., 62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Św. Mikołaja 5, Swadzim

Należy spożyć do: 04.10.2020 Numer partii: 0909/1Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora oraz producenta produktu, a także Inspekcję Weterynaryjną, która kontroluje działania producenta. Podmiot odpowiedzialny za produkt rozpoczął procedurę wycofywania i informowania konsumentów o wykrytym zagrożeniu, informacja dla klientów:

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni nadzorujący producenta niezwłocznie po otrzymaniu powyższej informacji wszczął postępowanie kontrolne względem zakładu oraz objął nadzorem proces wycofania produktu z rynku, który wdrożył producent. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu tego produktu należy skontaktować się z lekarzem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.