› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Groźna bakteria w partii mięsa z Biedronki

› zagrożenia i utrudnienia miesiąc temu    1.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Groźna bakteria w partii mięsa z Biedronki

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w partii produktu ,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin stwierdzono obecność groźnej dla zdrowia bakterii Listeria monocytogenes. 

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega. W partii produktu ,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: ,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin

Producent: Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo,

weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 22030207 WEDziałania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł. Producent ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku. Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują proces wycofania z rynku kwestionowanego boczku oraz weryfikują działania podejmowane przez zaangażowane podmioty.

Zalecenia dla konsumentów:

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony. Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szokk
miesiąc temu 3
o rety, co sie dzieje z tą naszą żywnością
~ PAN
miesiąc temu 2
szkoda ze wcześniej nie było tyle bakteri
~ Bekon
miesiąc temu 1
No właśnie sie zastanawiałem skąd wczoraj ta promo na boczek wędzony. Serio ten boczek jest teraz w promocji przynajmniej w Biedronce w której byłem.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.