Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym - wyniki sobotnich zawodów

› sport ponad rok temu    9.04.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym - wyniki sobotnich zawodów fot. MOSiR

O punkty do Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym W szóstym turnieju klasyfikacyjnym V Edycji Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym zorganizowanym w hali sportowej przy ul. Kościuszki przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, uczestniczyło 63 zawodników, w tym dwie kobiety. Zgodnie z Regulaminem zawodów rozgrywano mecze w 6. kategoriach wiekowych.

Podajemy najlepsze wyniki sobotnich zawodów w kategoriach i aktualną czołówkę Grand Prix po 6. turniejach.

W finale turnieju kobiet Elżbieta Moszczyńska pokonała Wywianę Sajdę 3:1. Natomiast w kategorii do lat 13 w meczu o trzecie miejsce Radosław Przeździecki pokonał Szymona Butryma 3:2, a turniej wygrał Piotr Sznaza po zwycięstwie 3:0 nad Jakubem Kowalskim.

Nie brakowało emocji w decydujących o czołówce pojedynkach w kategorii 13-19 lat. W spotkaniu o trzecią lokatę Wiktor Lewandowski uległ 1:3 Dominikowi Grzelakowi, a w finale po zaciętym boju Krzysztof Dieter pokonał 3:2 Patryka Misiejuka. W kategorii 20-44 lata mecze o miejsca na podium zakończyły się rezultatami 3:1. W spotkaniu o trzecie Andrzej Geiger ograł Łukasza Susło, a w finale Wojciech Dzierżko okazał się skuteczniejszy od Tomasza Libury. Jednostronny przebieg miała rywalizacja o prymat w turnieju kategorii 45-64 lat. W finale Janusz Kriger pokonał 3:0 Sławomira Urbana, a w meczu o trzecie miejsce Roman Grudzień w identycznym stosunku wygrał ze Zbigniewem Woronowiczem. W kategorii 65 lat + triumfował Sylwester Gliniecki pokonując 3:0 Tadeusza Piaseckiego, a w spotkaniu o trzecie miejsce Franciszek Podhorodecki wygrał 3:0 z Józefem Pyką.

Do punktacji generalnej Grand Prix Elbląga dodawane są wyniki z każdego turnieju klasyfikacyjnego jakie uzyskują uczestnicy rywalizacji za zajęte miejsca. Po sześciu turniejach w poszczególnych klasyfikacjach przewodzą: kobiety – Wiwiana Sajda 186 pkt; do 13 lat – Szymon Butrym 183 pkt; do 19 lat – Dominik Grzelak 222 pkt; do 44 lat – Wojciech Dzierżko 236 pkt; do 64 lat – Sławomir Urban 217 pkt; pow. 65 lat – Sylwester Gliniecki 236 pkt.

Kolejny turniej klasyfikacyjny zostanie rozegrany w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu, 20.04.2013 r. Przyjmowanie zgłoszeń do godz. 9:45, początek gier godz.10:00. Opłata startowa 5 zł od dorosłego uczestnika. Podsumowanie cyklu Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym nastąpi podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga 18 maja 2013 r.

Komplet wyników oraz galerie zdjęć z poprzednich zawodów dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu