› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Grand Prix Elbląga w Badmintonie: Za nami już połowa cyklu

› sport ponad rok temu    10.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
A A A
Grand Prix Elbląga w Badmintonie: Za nami już połowa cyklu fot. Konrad Kosacz

Prawie na półmetku znajdują się startujący zawodnicy w cyklu Grand Prix Elbląga, niedziela (9 grudnia) była dniem rozegrania trzeciej już edycji tego turnieju. W hali przy IV L.O tym razem stawiło się indywidualnie: 11 zawodniczek i 25 zawodników, 10 par deblowych mężczyzn, 6 par deblowych oraz 11 par mieszanych.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Gradzińska, która rozegrała mecze z Anną Ryś, Martą Czarnotą oraz finał z Małgorzatą Ramą, wszystkie mecze Gradzińska wygrała 2:0. Za triumf w trzeciej edycji zwyciężczyni dostała 40 punktów do klasyfikacji generalnej i po trzech edycjach jest zdecydowanym liderem z dorobkiem 120 punktów.

Koronną kategorią była rywalizacja mężczyzn do 39. lat, gdzie żadnych złudzeń nie pozostawił Marcin Jaworski, który w cuglach wygrał pojedynki z: Mariuszem Kirolem, Jarosławem Szopką i Lucjanem Kirolem, wszystkie 2:0. Pewna wygrana w edycji nie pozwoliła Jaworskiemu na objęcie wysokiej pozycji w „generalce”, gdzie liderem został trzeci podczas wczorajszej edycji Krzysztof Macielak, który na każdej z edycji zajmował najniższy stopień podium.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły rozgrywkom mężczyzn w kategorii powyżej 40. roku życia. W „mastersach” najlepszym badmintonistą został Janusz Ponichtera pokonując 2:0: Artura Kuźmickiego, Andrzeja Sawickiego oraz Olega Dziewanowskiego. Dzięki wygranej w edycji Ponichtera wskoczył na fotel lidera z sumą 116 punktów, wyprzedzając o dwa oczka Olega Dziewanowskiego.

Gry deblowe kobiet zdominowały: Beta Ostaszewska z Dorotą Ratajczyk Gałkowską. Para zwyciężyła z Anną Ryś i Katarzyną Gradzińską oraz z Ewą Dębogórską i Izabelą Dygułą, obydwa mecze skończyły się wynikiem 2:0. W klasyfikacji generalnej triumfatorki trzeciej edycji prowadzą z wynikiem 116 punktów.

Debel mężczyzn bez większych kłopotów wygrała para: Sławomir Narusz, Krzysztof Macielak. Panowie walczyli z deblistami: Marek Kallas, Jarosław Szopka (2:0), Jarosław Klasa, Oleg Dziewanowski (2:0) oraz z braćmi Mariuszem i Lucjanem Kirolem (2:0). Debel: Narusz, Macielak mimo wygranej w edycji nie zdołał objąć prowadzenia w tabeli po trzech edycjach, ponieważ mieli oni słabszy występ podczas drugiej kolejki, gdzie odpadli w kwalifikacjach i dostali tylko 29 punktów. Liderami deblistów mężczyzn zostali bracia Lucjan i Mariusz Kirol, którzy zajmowali trzy razy drugie miejsce i zebrali 114 punktów.

W mixtach po raz kolejny dała o sobie znać Dorota Ratajczyk Gałkowska, która grała razem z Leszkiem Wildem. Duet zdetronizował przeciwników pokonując następujące pary: Małgorzata Rama, Mariusz Jaworski (2:0), Katarzyna Gradzińska, Oleg Dziewanowski (2:0), Izabela Dyguła, Lucjan Kirol (2:0), Beta Ostaszewska, Jarosław Szopka (2:0). Niestety, pod nieobecność zwycięskiej drużyny na poprzedniej edycji nie byli oni w stanie zostać prowadzącym w klasyfikacji generalnej, gdzie liderują Beta Ostaszewska z Jarosławem Szopką, z wynikiem 112 punktów.

Niedzielna edycja była ostatnią w tym roku kalendarzowym, następne rozgrywki Grand Prix Elbląga w Badmintonie odbędą się 13 stycznia 2013 roku.

Klasyfikacja po trzech edycjach:
Kobiety:
1.Gradzińska Katarzyna - 120 pkt.
2.Rajczyk Gałkowska Dorota - 110 pkt.
3.Ostaszewska Beata - 99 pkt.

Mężczyźni do lat 39:
1. Macielak Krzysztof - 108 pkt.
2. Kosmaczewski Jacek - 101 pkt.
3. Szopka Jarosław - 96 pkt.

Mężczyźni powyżej 40 roku życia:
1. Ponichtera Jan - 116 pkt.
2. Dziewanowski Oleg - 114 pkt.
3. Klasa Jarosław - 91 pkt.

Debel kobiet:
1. Ostaszewska Beata / Rajczyk Gałkowska Dorota - 116 pkt.
2. Czarnota Marta / Sawicka Iwona - 106 pkt.
3. Bublewicz Teresa / Grzelak Jolanta - 97 pkt.

Debel mężczyzn:
1. Kirol Lucjan / Kirol Mariusz - 114 pkt.
2. Narusz Sławomir / Macielak Krzysztof - 109 pkt.
3. Machelski Jerzy / Ponichtera Janusz - 99 pkt.

Pary mieszane (MIXT):
1. Ostaszewska Beata / Szopka Jarosław - 112 pkt.
2. Gradzińska Katarzyna / Dziewianowski Oleg - 103 pkt.
3. Dębogórska Ewa / Kosmaczewski Jacek - 101 pkt.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.