› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Granat z czasów II wojny światowej i nie tylko. Policyjne podsumowanie

› policja miesiąc temu    28.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Granat z czasów II wojny światowej i nie tylko. Policyjne podsumowanie

W miniony weekend policjanci interweniowali 169 razy. 15 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Było 13 kolizji i jeden wypadek. Policjanci z drogówki zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

W piątek (25.09.2020r.) policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu (granat moździerzowy) z czasów II wojny światowej. Niebezpieczna pamiątka została odnaleziona na dziedzińcu Galerii El w Elblągu. Zabrali ją saperzy z Braniewa.

W sobotę (26.09.2020r.) na trasie W-527 (Pasłęk – Rogajny) doszło do wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby. 23-latek jadący volkswagenem passsatem uderzył w przydrożne drzewo. Jechał prawdopodobnie za szybko i pod wpływem środków odurzających. Pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej. Miał sądowy zakaz prowadzenia. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala z obrażeniami ciała. Kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

W sobotę policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. 52-latek został zatrzymany przez kierowcę taxi, który przytrzymał pijanego do przyjazdu patrolu. Zdarzenie miało miejsce na na ulicy Kościuszki. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i kierował citroenem. Podziękowania dla kierowcy taxi. Postawa godna naśladowania.

Z kolei w niedzielę (27.09.2020r.) w miejscowości Sąpy (gm. Młynary) policjanci zabezpieczali miejsce pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Ponadto policjanci z drogówki zbadali 232 kierowców pod kątem alkoholu. Zatrzymali 5 praw jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych. Odnotowali 54 przypadki przekroczeń dopuszczalnych prędkości, w tym jedno 50+. Było także 13 niegroźnych kolizji.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.