› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Gorące święta strażaków z Elbląga i okolic

› bieżące 27 dni temu    27.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gorące święta strażaków z Elbląga i okolic fot. OSP Jegłownik

Pracowite święta mieli strażacy z jednostek w Elblągu i okolicach. Najpierw gasili pożar w firmie na Zatorzu, dziś rano zaś walczyli z ogniem w piwnicy budynku przy ul. Bałuckiego.

Kilkudziesięciu strażaków z Elbląga oraz z OSP Jegłownik, OSP Nowakowo i OSP Krzewsk walczyło z pożarem budynku na osiedlu Zatorze. Silny mróz nie ułatwiał im tego zadania.

– Niska temperatura (na zewnątrz budynku woda na naszych mundurach i hełmach błyskawicznie zamarzała) oraz duża ilość pary wodnej utrudniały nam pracę. Ze względu na ograniczoną widoczność podczas akcji wykorzystywaliśmy naszą kamerę termowizyjną – celem lokalizowania ukrytego pożaru między ścianami oraz poszyciem dachowym obiektu – informują strażacy z OSP Krzewsk.

Jak dodaje elbląska Straż Pożarna, pożar wybuchł przed godz. 23.00 w budynku biurowo-administracyjnym firmy zajmującej się recyklingiem przy ul. Skrzydlatej.

W akcji gaśniczej brało udział dziesięć zastępów straży pożarnej, z JRG nr 1 w Elblągu i okolicznych jednostek OSP, w sumie 38 strażaków. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Dziś przed godz. 8.00 pożar wybuchł w starej kamienicy przy ul. Bałuckiego. Ogień pojawił się w piwnicy. Z budynku ewakuowano mieszkańców oraz udzielono pomocy medycznej 10-letniej dziewczynce, u której zachodziło podejrzenie zatrucia czadem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ K.P.
26 dni temu 1
Cytat zamieszczony a artykule pochodzi ze strony OSP Krzewsk
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.