› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Gmina Markusy. Strażacy dostali sprzęt do ratowania ludzkiego życia

› bieżące 5 miesięcy temu    16.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gmina Markusy. Strażacy dostali sprzęt do ratowania ludzkiego życia

W remizie strażackiej w Zwierznie odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP z terenu Gminy Markusy sprzętu służącego do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Sprzęt ten został zakupiony  ze środków pozyskanych przez Gminę Markusy z zadania  „ Współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości” za ogólną kwotę 51.556,00 zł.

OSP Kępniewo otrzymało torbę ratowniczą, pilarkę do drewna i sprzęt do oznakowania terenu akcji, OSP Krzewsk wzbogaciła się o defibrylator AED, pilarkę do drewna, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, sprzęt do oznakowania terenu akcji, przenośny zestaw oświetleniowy, bosak dielektryczny, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, OSP  Markusy otrzymało defibrylator AED, pilarkę do drewna, przenośny zestaw oświetleniowy, komplety latarek akumulatorowych, sprzęt do oznakowania terenu akcji, OSP Nowe Dolno sprzęt do oznakowania terenu akcji, przenośny zestaw oświetleniowy, OSP Zwierzno otrzymało defibrylator AED, torbę ratowniczą, a OSP Żurawiec wzbogaciło się o zestaw węży hydraulicznych i pilarkę do drewna. 
Umowę darowizny w imieniu Gminy podpisała Pani Wójt Dorota Wasik, która wskazała jednocześnie na konieczność ciągłego podnoszenia przez ochotników kwalifikacji niezbędnych do prawidłowej obsługi  nowego sprzętu. Obecni na uroczystości: Prezes OP ZOSP RP w Elblągu Pan Ryszard Janusz i Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu Pan st. bryg. mgr inż. Mariusz Kołecki pogratulowali strażakom  stałego doposażenia ich jednostek w nowy sprzęt co znacząco wpływa na szybkość i efektywność działań w  trakcie prowadzonych akcji  ratowniczo – gaśniczych.

Zarząd Gminny OSP w Markusach

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.