› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Gm. Markusy. Jechali ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

› policja 5 miesięcy temu    11.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gm. Markusy. Jechali ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

Wczoraj (10.09) policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi, który na ograniczeniu do pięćdziesiątki, osobowym peugeotem jechał 110 km/h. Podobnie było z 25-latkiem, który również stracił uprawnienia do kierowania mając na liczniku 104 km/h. Od początku 2019 roku blisko 140 kierowców z Elbląga i okolic pożegnało się z uprawnieniami. Były to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Z dwoma takimi sytuacjami zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu. Wczoraj (11 września) na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Wśród 32 przekroczeń prędkości były 2, w których kierowcy przekroczyli ją dwukrotnie. Osobowy peugeot pędził 110 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 20-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Podobna sytuacja miała miejsce w tym samym czasie i w tym samym miejscu. 25-latek jechał fordem 104 km/h.

Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawa jazdy blisko 140 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.

 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.