› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Głosujcie na PiS, apeluje szef Solidarności pracowników handlu

4 miesiące temu    8.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Głosujcie na PiS, apeluje szef Solidarności pracowników handlu  fot. archiwum Elblag.net

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”, by głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślają, że po raz pierwszy od 30 lat będą mogli swobodnie oddać głos  w wyborach. Wcześniej niedziele spędzali za sklepową kasą

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Z tej okazji Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”. Pismo podpisał  Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Przypomina on o zrealizowanych w tej kadencji parlamentu postulatach  propracowniczych  i prospołecznych:

Obniżony został wiek emerytalny do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Dzięki oskładkowaniu umów zleceń i ograniczeniu nadużywania umów na pracę na czas określony, coraz większa liczba pracowników cieszy się dziś stabilną pracą na podstawie stałej umowy. 4 lata temu, aż 40 proc. pracowników handlu było zatrudnionych na umowach śmieciowych, dzisiaj jest to już tylko 15 proc.  

Do tego związkowców cieszy wzrost płacy minimalnej. W przyszłym roku będzie ona wynosić 2600 zł, osiągając poziom 50 proc. średniego wynagrodzenia, co od dawna było postulatem „Solidarności”. Została wprowadzona ustawa o wolnych niedzielach w handlu.
Alfred Bujara ostrzega, że Platforma Obywatelska oficjalnie zapowiada, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje ograniczenia handlu w niedziele.   

 Apeluje on: 

Dlatego tak ważne jest, aby 13 października iść na wybory i zagłosować na tych polityków, którzy przez ostanie lata dowiedli, że obchodzi ich los polskich pracowników oraz że potrafią rozmawiać ze związkami zawodowymi. Jeśli w wyborczą niedzielę zostaniemy w domu, już następnego dnia może się okazać, że zmarnowaliśmy nie tylko swój głos, ale również kolejne 4 lata w dążeniu do poprawy warunków bytu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 15
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ antycenzura
4 miesiące temu ocena: 19%  5
tylko PO i nic więcej
~ CENZURA
4 miesiące temu ocena: 72%  4
Tylko PIS i nic więcej.
~ zniesmaczony
4 miesiące temu ocena: 17%  3
Brak słów. Związkowcy czy politykierzy??? Kłania się ekonomia i realia społeczno-polityczne.Za tą demagogię zapłacą nasze dzieci i wnuki. Syndrom Grecji zbliża się wielkimi krokami.Dobrobyt to inwestycje,nowoczesność,szare komórki i ciężka praca, a nie życie ze świadczeń socjalnych rozdawanych z naszych podatków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arkadiusz,31
4 miesiące temu ocena: 61%  2
Oddam głos na PIS jak zawsze . Tylko PIS . Oni nam pomogli i za PiS żyje mi się lepiej , jako 30 latek pracuje i biorę 500 plus . Jest nam łatwiej i dla tego oddam głos na PIS
~ Spacerowicz
4 miesiące temu ocena: 40%  1
A głosuj sobie .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.