› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Gang tytoniowy rozbity

› bieżące 2 miesiące temu    6.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gang tytoniowy rozbity fot. Nadesłane

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej rozbili gang tytoniowy, zlikwidowali fabrykę papierosów i dwie krajalnie tytoniu. Przejęli urządzenia i maszyny warte kilkaset tysięcy złotych, blisko 10 ton tytoniu i prawie 318 tys. papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych towarów wynosi ponad 7 mln zł. Do sprawy zatrzymano 11 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku przedstawiono zarzuty.

Sprawa zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że poszczególnymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej zainteresowani są funkcjonariusze różnych służb. W efekcie połączono siły i dzięki współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Elblągu (Morski Oddział Straży Granicznej), Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i policjantów z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozbito gang zajmujący się przestępczością akcyzową.

W ubiegły czwartek nad ranem funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W jednym z budynków gospodarczych na prywatnej posesji odkryli i zlikwidowali linię technologiczną służącą do produkcji papierosów. Na dwóch kolejnych posesjach ujawnili dwie krajalnie tytoniu. Łącznie zabezpieczyli ponad 8,5 tony krajanki tytoniowej, 1,2 tony suszu tytoniowego, blisko 318 tys. sztuk wyprodukowanych już papierosów. Przejęli także urządzenia służące do produkcji papierosów oraz rozdrabniania tytoniu, opakowania, filtry, bibuły, okleiny. Zabezpieczyli 116 tys. zł w gotówce oraz dwa samochody. Audi o wartości 30 tys. zł i BMW warte 175 tys. zł, z czego drugi pojazd okazał się kradziony.

W trakcie realizacji zatrzymano 11 mężczyzn, których doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Dwóch z nich usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ośmiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym. Jednemu zatrzymanemu zarzucono pomocnictwo w popełnianiu przestępstw karno-skarbowych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 4 osób, pozostałych zatrzymanych objęto policyjnym dozorem.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.