› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Franczyza w małym mieście – jak wybrać najlepszą lokalizację?

› biznes 8 miesięcy temu    11.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Franczyza w małym mieście – jak wybrać najlepszą lokalizację?

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczowy, jeśli chodzi o franczyzę w małym mieście. Pozwala to na zmaksymalizowanie zysków. Jaki sklep warto otworzyć w małym mieście? Do wyboru mamy wiele różnych franczyz.

Bez względu na to, jaki biznes w małym mieście chcemy otworzyć, warto przeprowadzić przede wszystkim szczegółową analizę lokalizacji, biorąc pod uwagę także to, czy w pobliżu franczyzy w małym mieście nie znajdują się inne sklepy sprzedające podobny asortyment.

Franczyza w małym mieście a bliskość obiektów użyteczności publicznej

Franczyza w małym mieście powinna się znajdować blisko obiektów użyteczności publicznej lub sakralnych. Taki sklep zlokalizowany nieopodal szkół, urzędów, obiektów rozrywkowych czy też kościołów zapewni dzięki temu oczekiwane zyski, ze względu na większą liczbę potencjalnych klientów. Trzeba jedynie mieć na uwadze pewne ograniczenia związane z handlem określane przez gminę. Dotyczą one m.in. alkoholu, który można sprzedawać w ustalonej w przepisach wewnętrznych samorządu odległości od szkół lub kościołów.

Franczyza w małym mieście a osiedla mieszkaniowe

Niezależnie od tego, jaki biznes w małym mieście się otwiera, warto wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców nieopodal jego planowanej lokalizacji. Strzałem w dziesiątkę są często osiedla mieszkaniowe. Sklepy w centrum takiego osiedla zapewniają wygodę zakupów. Potencjalni klienci wybierają je często, żeby dokupić brakujące im produkty, a jeśli sklepy są otwarte do późnych godzin, a nawet w niedzielę – ich obroty mogą być dużo większe niż wielu innych supermarketów.

Bliskość głównych traktów miejskich

Główny deptak w małym mieście, droga szybkiego ruchu, park – to doskonałe lokalizacje, bez względu na to, jaki biznes w małym mieście się otwiera. Sprzyja to dużej klienteli. Te miejsca są szczególnie dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o franczyzę w małym mieście. Mieszkańcy udają się tam zwykle na zakupy, gdy są przejazdem, przy okazji spacerów lub zakupów w innych sklepach. Można także liczyć na spore dochody od turystów, szczególnie jeśli rozpoznają logo marki i wiedzą, jakich produktów czy usług spodziewać się w placówce.

Franczyza w małym mieście a rozpoznawalność

Bez względu na wybór lokalizacji, bardzo istotne jest pozycjonowanie marki. Jaki sklep otworzyć w małym mieście? W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest franczyza Żabka. Rozpoznawalność sklepów tej marki zapewnia charakterystyczna kolorystyka (odcienie zieleni) i widoczne logo przy wejściu. Dzięki temu punkt handlowy franczyzy Żabka można znacznie łatwiej odnaleźć.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.