› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Finał akcji charytatywnej dla Marysi. Możesz jeszcze pomóc

› dzieci i rodzina 5 miesięcy temu    5.08.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Finał akcji charytatywnej dla Marysi. Możesz jeszcze pomóc fot. nadesłane

Trwa akcja charytatywna dla dwuletniej Marysi z Elbląga, która jest opóźniona psychoruchowo, ma obniżone napięcie mięśniowe oraz zaburzenia połykania przez co wszystkie pokarmy są podawane przez PEGa. Dziewczynka potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Możesz pomóc. Szczegóły znajdują się tutaj. 

Łukasz Tazuszel,  kolarz amator z Elbląga zachęca do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dwuletniej Marysi, która bardzo potrzebuje intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Marysia urodziła się w 35 tygodniu ciąży zamartwicy.

Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej wadę ośrodkowego układu nerwowego pod postacią agenezji ciała modzelowatego. Tak najprościej jest to niewykształcone połączenie między półkulami. Wada ta nie pozwala jej rozwijać się prawidłowo. Mania jest opóźniona psychoruchowo, ma obniżone napięcie mięśniowe oraz problemy z połykaniem, przez co wszystkie pokarmy podawane są jej przez PEGa

- wyjaśniają rodzice Marysi. Są oni wdzięczni Łukaszowi Tazuszelowi, który wpadł on na pomysł zorganizowania eventu, z którego wszystkie zebrane pieniądze są przekazane na leczenie i rehabilitację Marysi. 

Elbląski kolarz amator promował akcję podczas Bike Everesting Challenge. Everesting to podjeżdżanie pod górę, aby uzbierać 8848 metrów w pionie, spędzonych na podjeździe. 8848 m. czyli tyle ile ma najwyższa góra na świecie, Mount Everest – stąd nazwa – everesting. Oficjalnie w Polsce zrobiło to ok. 20 osób. 
W niedzielę 2 sierpnia uczestnicy akcji pokonali na rowerach 471 km, w prawie 20 godzin, było ponad 9000 m przewyższeń.  

Odbył się finał naszej akcji charytatywnej dla Marysi, ale to wcale nie oznacza jej końca. Na zrzutce przekroczyliśmy 50% kwoty, czyli 30 tys. zł

- informuje  Łukasz Tazuszel.

Do końca zbiórki zostało 15 dni. Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na https://zrzutka.pl/7wapaw. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.