› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Festyn Bezpiecznych Kierowców na Torze Kalbar

› bieżące 2 miesiące temu    22.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Festyn Bezpiecznych Kierowców na Torze Kalbar fot. MOSIR Elbląg

Przed nami kolejna tego lata impreza rodzinna organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W poniedziałek, 25 lipca, w godzinach 16:00-19:00, na Torze Kalbar odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Będzie to idealna okazja, aby promować wśród mieszkańców bezpieczne poruszanie się na drodze. Wśród atrakcji znajdziemy m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, pokaz sprzętu służb mundurowych, paintball oraz elektryczne rowery.

Podczas letniego festynu na terenie toru dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom. Na festynie pojawi się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinny cieszyć się dmuchane zjeżdżalnie oraz pokaz sprzętu wojskowego przygotowanego przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek.

Dzięki obecności firmy WAITW, fani elektrycznych rowerów oraz gokartów będą mogli bezpłatnie wypróbować jak na torze sprawują się te pojazdy. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu ograniczona będzie możliwość tradycyjnej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy na festyn. Wstęp wolny.

Organizatorami festynu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. Partnerzy: WAITW – właściciel Gaming Room i E-Bike, Elbląski Park Technologiczny, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.