› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Ferie na sportowo. Był Karnawał na lodzie, Akademia strzelecka i inne atrakcje

› relacje ponad rok temu    5.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Ferie na sportowo. Był Karnawał na lodzie, Akademia strzelecka i inne atrakcje fot. MOSiR

W sobotnim festynie karnawałowym na lodowisku „Helena” bawiło się rekordowo, bo aż 200 osób, a byli to przede wszystkim najmłodsi elblążanie. Taneczne korowody, konkursy prowadził duet klaunów Rupert i Rico, który od Elbląga po karnawałowych występach w Berlinie rozpoczął krajowe tournee, przyznając, że u nas po raz pierwszy na lodzie.

Tym akordem zakończył się projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Elbląski Szkolny Związek Sportowy – „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”. Trzeba przyznać, że tegoroczne propozycje przygotowanych dla dzieci i młodzieży imprez na pływalni i w obiekcie lodowiska w okresie ferii spotkały się z dużym zainteresowaniem. Tylko z możliwości odwiedzenia krytej pływalni skorzystało w okresie ferii 5170 osób, a byli to zawodnicy sekcji pływackich, uczestnicy zorganizowanych półzimowisk w mieście oraz indywidualnie dzieci i młodzież. A na półzimowiskach głównymi atrakcjami były obok pływalni grupowe wizyty na lodowisku, z czego skorzystało 1067 osób. W ofercie na okres ferii były także darmowe wejścia na lodową taflę, a ta propozycja zyskała uznanie 620 chętnych.

Jakość elbląskiego lodu ma wysoką ocenę środowisk sportowych, które zabiegają o organizację w „Helenie” zgrupowań treningowych. Podczas ferii na obozie w Elblągu przebywali łyżwiarze krótkotorowcy z Olsztyna, trenując wspólnie z zawodnikami KS Orzeł. Wolny od nauki czas na budowę formy starali się wykorzystać także łyżwiarze figurowi UKS Szóstka. Ogółem 1175 osób miało okazję do sportowych treningów na elbląskim lodzie.

W roli sportowców próbowali wystąpić amatorzy, a konkretnie 155 dziewcząt i chłopców rywalizujących w zespołowych turniejach mini hokeja. Była to forma rekreacji połączona z doskonaleniem indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach, kształtowaniem sprawności fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

Tej zabawy z dodatkowymi emocjami nie zabrakło również podczas bezpłatnych zajęć „Akademii strzeleckiej” – szkolenia strzeleckiego dla 140 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów połączonego z zawodami „Szukamy snajpera”.

W mniejszych obsadach spotykali się na turniejach szachowych i warcabów 100-polowych miłośnicy gier planszowych, lecz i ta forma zagospodarowania wolnego czasu miała swoich stałych zwolenników.

Bokserskie ferie z Tygrysem okazały się atrakcją dla 60 młodych elblążan. Być może już wkrótce staną się systematycznie trenującymi adeptami sztuki pięściarskiej.

Turnieje tenisa stołowego zainteresowały 56 osób, natomiast w „Akademii tenisa stołowego” uczestniczyło 168 dziewcząt i chłopców.

- Prowadzimy wielowątkową analizę organizowanych imprez – przyznaje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR, podsumowując projekt „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”. – Obserwujemy stały wzrost zainteresowania elblążan naszą ofertą budowaną w oparciu także o ich wnioski. Przygotowane na ferie propozycje okazały się trafione, a potwierdził to, co podkreślam, udział w nich blisko 10 tysięcy osób. Ta frekwencja mobilizuje nas do pracy nad kolejnymi projektami z atrakcyjnymi ofertami dla elblążan w różnym wieku – zapowiada dyrektor.

Źródło: MOSiR

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.