› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

"Fakt" oskarża posła Krasulskiego, że służył w pułku, który masakrował robotników (aktualizacja)

› polityka ponad rok temu    3.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 15 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Na pierwszej stronie „Faktu” zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i Leonarda Krasulskiego. Gazeta oskarża: „Służył w pułku, który masakrował robotników” oraz pyta: „Dlaczego przyjaciel Kaczyńskiego to ukrywa”. Telefon posła Krasulskiego jest wyłączony. Gdy porozmawiamy z nim napiszemy co on sądzi o rewelacjach „Faktu”.

„Fakt” oskarża na pierwszej stronie „Służył w pułku, który masakrował robotników” oraz pyta: „Dlaczego przyjaciel Kaczyńskiego to ukrywa”. Na następnych stronach artykuł zatytułowany „Poseł PiS sfałszował życiorys”.

Nie tylko posłowi Stanisławowi Piotrowiczowi (65 l.) z PiS zapomniało się, co tak naprawdę robił jako prokurator w czasach PRL. Fakt wytropił kolejnego ważnego polityka tej partii z dziurą w życiorysie. Bliski kolega Jarosława Kaczyńskiego (68 l.) i szef PiS w Elblągu Leonard Krasulski (69 l.) od lat ukrywał, że 7 lat służył w Ludowym Wojsku Polskim. W nie byle jakiej jednostce…

- czytamy w artykule.

Z artykułu dowiemy się także co na to Krasulski

– To prawda, moja jednostka brała udział w tych wydarzeniach. Nawet po drodze był wypadek z czołgiem – Krasulski o dziwo chętnie o tym opowiada. – Strzelał pan do robotników? – pytamy zdziwieni. – Nie! Odmówiłem wyjazdu, zostałem w koszarach – zapewnia.

"Fakt” poprosił o komentarz ekspertów.

Szef warszawskiego oddziału IPN, prof. Jerzy Eisler (65 l.), jest badaczem Grudnia’70. Podkreśla, że to niemożliwe, by niscy stopniem wojskowi mogli odmówić przełożonym i nie ponieść konsekwencji

- czytamy na łamach gazety.

Na razie telefon posła milczy. Gdy włączy go zapytamy o szczegóły sprawy. Odpowiedź opublikujemy.

Aktualizacja

Do czasu konferencji prasowej 4 stycznia o godz.14, poseł Leonard Krasulski nie będzie się wypowiadał w tej sprawie. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 9
  BRAK SŁÓW
Komentarze (15)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szuje
ponad rok temu ocena: 67%  15
Prawo i Sprawiedliwość ::::: obiecany wzrot kwoty wolnej od podatku dla obywateli utrzymujących polityków NIE WZROSŁA pomimo obietnic, podatki w gorę a POLITYCY Opis: dieta parlamentarna opodatkowana Kwota: 2 645,05 PLN Opis: dieta parlamentarna nieopodatkowana Kwota: 27 360,00 PLN SPRAWIEDLIWIE ?????
~ szeregowiec rayan
ponad rok temu ocena: 50%  14
http://m.niezalezna.pl/91690-n...
~ Adam
ponad rok temu ocena: 63%  13
To niechodzi o to czy któryś z polityków przed 89 rokiem coś robił lub gdzieś był. Każdy ma swój życiorys - jeden lepszy, drugi gorszy. Chodzi o hipokryzję PiS-u. Lokując siebie wśród samych sprawiedliwych sędziów nad ludżmi "gorszego sortu" zapominają o swoich grzechach. A trzeba zrobić rachunek sumienia, bo takiej dwuznaczności ludzie nie lubią. Chyba mniej zawinił policjant będący parę dni lub miesięcy na sytudiach przed 89 rokiem, a później służąć 27 lat wolnej Polsce, niż taki mały człowieczek ukrywający swoją wielolenią dziurę w życiorysie.
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 33%  12
Bardzo często Ci, którzy Jaruzelskiego uznają z bohatera, ze zwykłego podoficera próbują robić zdrajcę
~ gw
ponad rok temu ocena: 57%  11
ja tez służyłem w tym pułku i co z tego jak pamiętam to LK był sanitariuszem
~ kkk
ponad rok temu ocena: 71%  10
I pewnie opatrywał postrzelonych wojskowych, dodam zdradziecko w plecy.
~ Roman
ponad rok temu ocena: 90%  9
W/g mnie, p. poseł i dawny prokurator Piotrowicz powinien na forum sejmowym, w obecności kamer, udowodnić, że jego kolega poseł, czołgistą będąc, strzelał jedynie z atrapy T-34, lub atrapy T-54 i to do wróbli, co prawda niewinnych, lecz one wszak nie ochrzczone były. A, że przy okazji zabił człowieka, czy też atrapą odłamkowego ranił? No cóż? Po co on się tam wałęsał?
~ Markk
ponad rok temu ocena: 57%  8
Nikt nie wybierał miejsce odbywania służby wojskowej i powszechne było werbowanie żołnierzy do pozostania "zawodowym". Być może L.K. nie był w Trójmieście, zna sprawę zatonięcia czołgu. To żołnierze pozostali w koszarach brali udział w wydobyciu czołgu, dlatego zna fakty. Wywlekanie czegoś co w Elblągu jest wiadome nie powinno być sensacją. Nie jestem zwolennikiem PiS i tego posła, którego znałem "zawodowo".
~ Adam
ponad rok temu ocena: 100%  7
Tutaj jest mowa o grudniu 1970 roku. Zawodowy żołnierz (podoficer) już wtedy mógł zostać w koszarach z woli dowódcy, ale nie mógł odmówić. W tej sytuacji poszedł by do aresztu i natychmiest do cywila. A on jeszcze parę latek posłużył. A czołg w drodze do Gdańska utopił się w stanie wojennym 11 lat później. Nie mieszajcie chronologii faktów.
~ Spacerowicz
ponad rok temu ocena: 71%  6
Chłopie i po co Ci to było. Trzeba było siedzieć cicho , brać emeryturę i mieć wszystko w du...
~ tajemnica poliszynela
ponad rok temu ocena: 85%  5
Żadna rewelacja. W tym samym pułku czołgów w Elblągu co Pan Poseł L. Krasulski - służył także zmarły niedawno Eugeniusz Godlewski - ojciec zabitego w Grudniu 1970 roku - Zbigniewa Godlewskiego, znanego powszechnie jako "Janek Wiśniewski". Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć że Pan Poseł L. Krasulski znał się dobrze z śp. E. Godlewskim i znał jego dramat.
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 80%  4
Jak go publicznie nazywałem ,,generał sierżant", to nikt nie wierzył, że był wtedy w wojsku (prawdop. w stopniu sierżanta). Powoli wychodzi na jaw prawda o pisiorach. Ilu jeszcze Piotrowiczów ukrywa się?
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 82%  3
Nastepny komuch ala Piotrowicz...PiS to same komuchy i klamczuchy...
~ kkk
ponad rok temu ocena: 100%  2
obawiam się że może być gorzej.
~ heheszki
ponad rok temu ocena: 35%  1
pokaż mi partie w której nie ma dawnych komuchów... pytanie które komuchy lepsze... te które coś próbują zrobić czy ci którzy przez ostatnie kilka lat nic nie robili a nie sorry oni chcieli uchodźców przyjmować którzy z pewnością by pracowali i integrowali się a a jak by wzbogacili nas kulturowo ... wszyscy są do dupy ale patrząc puki co nie jest źle gorzej już było może będzie lepiej :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.