› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

EPT wesprze 10 młodych z innowacyjnym pomysłem na biznes

› biznes ponad rok temu    17.02.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
EPT wesprze 10 młodych z innowacyjnym pomysłem na biznes

Od 1 marca młodzi ludzie mający pomysł na biznes, mogą zgłaszać się do Elbląskiego Parku Technologicznego, gdzie uzyskają fachowe doradztwo. Na te działania pozyskanych zostało w sumie ponad 7,2 mln zł.

Oczywiście pieniądze nie są przeznaczone tylko dla Elbląskiego Parku Technologicznego, a łącznie dla sześciu parków z województwa Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego. Dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej z programu Polska Wschodnia.

Wspólny projekt technoparków w Elblągu, Olsztynie, Łomży, Białymstoku, Suwałkach, i Ełku pod nazwą "Hub of talents" jest pomysłem lidera - Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT). Projekt ten został najlepiej oceniony w pilotażowym konkursie „Platformy Startowe dla nowych pomysłów”, który organizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie.

Wsparcie jest przeznaczone dla osób poniżej 35-go roku życia, które mają ciekawe pomysły na biznes, zwłaszcza innowacyjne. Co ważne muszą być to zupełnie nowe idee, a podstawowym kryterium oceny jest ich innowacyjność. Zgłaszane pomysły nie mogą być przedmiotem działalności gospodarczej.

Zainteresowani w momencie zgłoszenia się do jednego z sześciu parków mają uzyskać fachowe doradztwo, m.in. od doświadczonych przedsiębiorców. Wsparcie uzyskają również od naukowców, uczelni, organizacji pozarządowych, czy instytucji otoczenia biznesu. Nabór w ramach projektu ma ruszyć 1 marca, chociaż chętni, chociażby w Białymstoku zgłaszali się już wcześniej.

- Udział w programie to dla młodych przedsiębiorców same korzyści – zaczynając od podstawowych szkoleń i warsztatów poprzez indywidualny mentoring i coaching biznesowy, obsługę księgową i prawną, doradztwo podatkowe oraz wsparcie marketingowe – czytamy w opisie projektu. 

Zgodnie z założeniami, najlepsze pomysły będą mogły w przyszłości liczyć na udział w konkursie, w którym do wygrania będzie 800 tys. zł dotacji na realizację swojego przedsięwzięcia.

Pomimo, że rekrutacja rusza 1 marca, to już dzisiaj pomysłodawcy mogą kontaktować się z przedstawicielami Elbląskiego Parku Technologicznego. 

Informacji udziela Maja Żołędziewska 
Tel. 55 237 47 38 
e-mail: maja.zoledziewska@ept.umelblag.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.