› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

EOK i Vołosi oczarowali elblążan

› rozrywka ponad rok temu    25.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
EOK i Vołosi oczarowali elblążan fot. EOK

Ach, co to były za dźwięki! Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół Vołosi dali energetyczny koncert w Katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu w ramach IV Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”. Występ muzyków miejscowa publiczność nagrodziła długimi owacjami.

Festiwal powoli dobiega końca. Na szlaku wydarzenia nie mogło zabraknąć Elbląga, w którym mieści się siedziba pomysłodawców wydarzenia. Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Vołosów, przyciągnął tłumy słuchaczy! Mieszkańcy miasta i turyści ochoczo wstępowali do kościoła, skuszeni możliwością wysłuchania koncertu w nietypowym miejscu.

W programie, tak jak w poprzednich dniach Festiwalu, znalazły się aranżacje z dwóch płyt Vołosów, przede wszystkim z niedawno wydanego albumu „Nomadism”, które z niezwykłą siłą i wdziękiem, zabrzmiały w przestrzeni elbląskiej świątyni. „Tsavkisi”, „Crawler”, „Baja”, „Szara godzina”, „Walc Stanislawow czy „Smutna dolina” były dla słuchaczy prawdziwymi rarytasami, pobudzającymi ich wyobraźnię. Wykonawcy stanęli na wysokości zadania, wkładając w koncert całe serce i grając jak pod natchnieniem siły wyższej. Nie bez znaczenia była wyjątkowa atmosfera katedralnego wnętrza, skłaniającego do metafizycznych refleksji i obecność rodziny, przyjaciół wielu muzyków – nie tylko tych z Elbląga.

Jednak duże emocje budziło również wydarzenie, które staje się tradycją tegorocznej edycji. Kolejny raz w trakcie koncertu została zerwana struna. Jednak w Katedrze, dla odmiany nie od altówki tylko skrzypiec. Pomimo tego wydarzenia publiczność nie dała się wybić z koncertowego nastroju i nie wypuściła muzyków bez rekordowych trzech bisów. Słuchacze odczuwający niedosyt z chęcią zaopatrywali się w płyty Vołosów, nawzajem polecając sobie krążki.

Tym, którzy chcą doświadczyć na własnej skórze euforii i ogromnej frajdy, jaką wywołują w trakcie tegorocznej edycji Elbląska Orkiestra Kameralna i Vołosi, prowadzeni przez maestro Marka Mosia oraz sprawdzić czy któryś instrument znów sprawi niespodziankę, zapraszamy do Stegny, gdzie o godzinie 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się finałowy koncert.

Michał Libuda, EOK

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. ; Sp. J., Toyota Knedler

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Partnerzy: Gmina Stare Pole, Gmina Pasłęk, Gmina Stegna, GOKiS Stare Pole, GOK Stegna, Pasłęcki Ośrodek Kultury

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wydarzenie dofinansowane z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.