› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Emeryci warmińsko - mazurscy żyją biednie, ale...

› bieżące 9 miesięcy temu    19.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Emeryci warmińsko - mazurscy żyją biednie, ale...

Statystyczny emeryt w naszym województwie dostaje miesięcznie 2 tys. 43 zł i 72 grosze brutto Jego kolega z województwa śląskiego odbiera o ponad 530 zł więcej. Na pocieszenie dodajmy, że „nasz” senior jest starszy średnio o dwa lata.
 
Emerytury w województwie warmińsko – mazurskim są niskie. Ze statystyk ZUS wynika, że jesteśmy na czwartym miejscu od końca. To oznacza, że „nasz” emeryt średnio dostaje tylko o 66 zł więcej niż ten zamieszkały w najbiedniejszym województwie. 

Średnia emerytura w naszym regionie sięga kwoty 2 tys 043 zł 72 gr. Wyprzedza nas nawet województwo lubuskie. Natomiast średnia emerytura w Polsce w pierwszym kwartale  2018 r. wyniosła 2 226 zł brutto. Najwyższe świadczenie było wypłacane w województwie śląskim i wyniosło 2 676 zł. Brakuje nam  aż ponad 530 zł 

- mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS  Województwa warmińsko-mazurskiego.

Na pocieszenie dodajmy, że statystyczny emeryt na Śląsku jest o dwa lata młodszy niż jego kolega na Warmii i Mazurach (66,2 lat). Pod względem wieku pobierających emeryturę jesteśmy na piątym miejscu. Starsi są tylko w mazowieckim (69,3), małopolskim (68,7), łódzkim (68,6) i podlaskim (68,5). 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EuPi
8 miesięcy temu 7
Nie osmieszajcie się! Statystyczni? Jeden ma 100 000, a drugi 1 000, to srednia faktycznie jak u Trumpa.Pozabierano dopłaty do mieszkań i leków, bo te co sa to pozory!
~ wektor
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
Emeryci za 40 lat pracy w PRL dostają tyle co dwa niemowlaki. Wniosek jest prosty. Starego człowieka w Polsce nie opłaca się ani leczyć bo drogo ani żywić bo nic z niego państwo nie ma. Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść na cmentarz. Pytam się kto odbudowywał Polskę po wojnie? może MO albo SB?
~ nica
9 miesięcy temu 5
Nie wiem kto robi te badania ale w moim otoczeniu jest wielu emerytów i 95% z nich nie ma nawet 1800 zł brutto , co za bzdury . Chcę też wspomnieć że większość z nich ma ponad 30 lat pracy
~ Seba
9 miesięcy temu 4
Emeryt emerytowi nierówny jeśli chodzi o wysokość emerytury. Różnice są kolosalne. Byli pracownicy mundurówki mocno zawyżają wysokość emerytur.
~ Do_pomorskiego
9 miesięcy temu 3
Dlaczego mnie to nie dziwi...
~ frania
9 miesięcy temu 2
a co maja nie jesc ?????????????? odrazu na cmentarz egoisto tylko pamietaj ze ty bedziesz kiedys tez tym emertyta o ile doczekasz
~ gość
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Emeryci warmińsko - mazurscy żyją biednie, ale...w sklepach i komunikacji ich najwięcej.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.