› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elżbieta Gelert – dyrektor najlepszego szpitala najlepszym prezydentem?

› bieżące ponad rok temu    18.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 9 ocen 35 / 49%
A A A
Elżbieta Gelert – dyrektor najlepszego szpitala najlepszym prezydentem?

Trudno zaprzeczyć kompetencjom i sukcesom zawodowym Elżbiety Gelert, która od 15 lat z sukcesami zarządza Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym przy Królewieckiej. Czy sam fakt, że dyrektor Gelert reprezentuje to samo ugrupowanie, co odwołane władze miasta przekreśli jej wieloletnią pracę na rzecz szpitala i miasta?

Posłanka nie ukrywa, że decyzja o kandydowaniu nie była łatwa. Jednak z zamiarem poświęcenia się jednej aktywności (od dwóch lat jest zarówno posłem i dyrektorem szpitala) nosiła się już od dłuższego czasu. Kiedy padła propozycja kandydowania na Prezydenta Elbląga i oczy wielu Elblążan znów zwróciły się w jej kierunku, podjęła być może najważniejszą decyzję w swoim życiu, która 23 czerwca lub 7 lipca może całkowicie je odmienić.

Żaden z kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Elbląga nie może pochwalić się tak licznymi sukcesami w zarządzaniu, czyli specjalności, która obok wrażliwości społecznej jest najważniejszym warunkiem dobrego sprawowania funkcji publicznych.

Elżbieta Gelert zatrudnia 1500 pracowników medycznych i administracyjnych. Szpital Wojewódzki jest największym zakładem pracy w Elblągu, prawie dwukrotnie większym od Urzędu Miasta. Budżet placówki to prawie 1/3 budżetu naszego miasta. Szpital może poszczycić się doskonałą sytuacją finansową, a sami pracownicy doceniają ludzką strukturę kadrową. Każda merytoryczna ocena działalności szpitala nasuwa ten sam wniosek – Zarządza nim fachowy i odpowiedzialny gospodarz.

W najbliższą niedzielę Elblążanie zdecydują, w jakim mieście chcą dalej żyć. Czy uwierzą w utopijne obietnice rzucane pod publiczkę czy zaufają merytorycznemu kandydatowi, który nie składa obietnic bez pokrycia? Czy dadzą się nabrać pięknym hasłom, z którymi nie zawsze w parze idą realne kompetencje, czy może powierzą miasto w sprawdzone ręce? I wreszcie czy styl sprawowania władzy w ostatnich dwóch latach przesłoni uczciwość oraz wrażliwość społeczną, bez których Elżbieta Gelert nie byłaby tym, kim jest, czyli najlepszym kandydatem na Prezydenta Elbląga.

Artykuł sponsorowany przez KW PO RP

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (9)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ www
  ponad rok temu ocena: 50%  9
  Proponuję: niech Pani Gelert zostanie dyrektorem szpitala miejskiego. Jak go wyprowadzi z zyskami, to na kolanach pójdę do urny na nią zagłosować! O Grazynka jest, Marysia jest, nie widzę Małgosi.
  ~ PO NIE
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Elżbieta Gelert - Platforma TAK, wypaczenie NIE!!! Już to przerabialiśmy za komuny.
  ~ rw
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  Czy Napoleon potrafił władać szpadą lub pistoletem? Dobry przywódca to taki który stoi na wzgórzu i obserwuje co się dzieje na polu bitwy. Wielki wódz lub przywódca to taki który rządzi i dzieli a nie specjalista od hodowli czy uprawy gruszek na wierzbach. Popieram ale boję się o szpital.
  ~ Byłka
  ponad rok temu 6
  Ostry ostracyzm towarzyski tu widzę. Nowaczyk z najbliższym otoczeniem chyba są beee?
  ~ zombi
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  Ciekaw siedząc w Warszawie zarządza zakłdem 1300 pracowników~!. Nie dajcie się omamić tam decydują zastępcy - fachowcy. Pani to sprytnie wykorzstuje. Posłuchajcie wypowiedzi z zaskoczenia, nie ma nic do powiedzenia
  ~ bo
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  najlepsze w tym wszystkim jest to że to nie szpital zatrudnia pracowników tylko pani Gelert.
  ~ mell
  ponad rok temu ocena: 86%  3
  Artykuł sponsorowany przez PO?
  ~ dobra postać:)
  ponad rok temu ocena: 13%  2
  Ja tam i tak będę głosował na Beatę Życzkowską z Elbląg+. Lista 2 pozycja 3. Beatka, Dąbka z Tobą:)
  ~ qati
  ponad rok temu ocena: 65%  1
  Najlepszy szpital, powiedzcie to ludziom którzy czekaja po 2-3 lata na przyjęcie :)
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.