komentowane
oceniane
Elblążaninie, ruszaj na opieńki!
› bieżące |
ponad rok temu
9.10.2017 Witold Chrzanowski komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |


Sezon na grzyby powoli się kończy, ale w podelbląskich lasach wciąż można znaleźć dużo opieńków. Są także, choć w mniejszej ilości, także inne grzyby.
Bierzcie duże kosze i do lasu zbierać opieńki – zachęca nas jeden z Czytelników, zapalony, jak podkreśla, grzybiarz.
Sezon na opieńki trwa do połowy listopada. W naszych lasach występuje pięć gatunków tych grzybów − północna, maczugowata, żółtotrzonowa, miodowa i ciemna. Opieńki można spotkać praktycznie wszędzie – w lasach, w parkach i ogrodach. Grzyby te zazwyczaj porastają kępkami drzewa iglaste i liściaste i pniaki.
Opieńki są cennymi grzybami w kuchni. Można je marynować, dusić i smażyć. Smaczne są jako dodatek do zup, a nawet do pizzy.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |