› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanin w Zarządzie Województwa

› bieżące 7 dni temu    15.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanin w Zarządzie Województwa fot. UM Elblag

Wczoraj radni Sejmiku wybrali Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Po 10 latach ponownie Elbląg ma w Zarządzie swojego przedstawiciela. Jednym z Członków Zarządu został Robert Turlej. O tym, co to oznacza dla Elbląga oraz o zadaniach, jakie będzie realizował przedstawiciel naszego miasta mówili Prezydent Elbląga Michał Missan i Członek Zarządu Województwa Robert Turlej podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- W ostatnim czasie Elbląg ma sporo szczęścia. To może moja nieobiektywna ocena, ale najpierw wybory 15 października, później wybory samorządowe, a dziś po 10 latach Elbląg ma znów członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Bardzo się cieszę. To jest bardzo ważne dla Elbląga. Doskonale wiecie, że za chwilę ruszają konkursy na środki unijne. Jestem przekonany, że będzie ta nasza współpraca z pożytkiem dla Elbląga. Raz jeszcze gratuluję – mówił Michał Missan, Prezydent Elbląga.

- To bardzo dobry czas dla Elbląga. Mamy bardzo dobrego prezydenta, radę, która jak wiemy, będzie dobrze współpracowała z prezydentem, Sejmik Województwa i Zarząd. Po 10 latach Elbląg na w nim swojego przedstawiciela. Jestem po rozmowach z marszałkiem Kuchcińskim, do moich obowiązków będą należały zadania, którymi w poprzedniej kadencji zajmował się wicemarszałek śp. Miron Sycz, czyli kwestie funduszy unijnych. Na pewno więc będzie ścisła współpraca z prezydentem i jestem przekonany, że z korzyścią dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Nie ukrywam, że to wielkie wydarzenie w moim życiu, Coś się zmienia. Zarekomendował mnie marszałek Kuchciński, ale to radni większością głosów wybrali mnie na to stanowisko. Doświadczenie, które zdobyłem w samorządzie, będzie procentowało w mojej pracy. Obiecuję pracę dla całego województwa, ale i naszego miasta – mówił Robert Turlej, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Będę prosił Marszałka, aby w pierwszej kolejności zgłębił temat środków strategicznych w funduszach europejskich dla Warmii i Mazur, które są zarezerwowane na inwestycje okołoportowe. Dziś wiemy, że obrotnicę i pogłębienie toru wodnego zostanie wykonane przez stronę rządową. Przed nami renegocjowanie tych środków, tzn. na jakie inne cele będziemy mogli je przeznaczyć. Mocno pracujemy w urzędzie nad tą kwestią. Bardzo się cieszę, że będę mógł liczyć na wsparcie w Olsztynie. Najważniejsze jest to, aby port miał drożną sieć drogową, gdzie „na kołach” można wywieźć lub przywieźć towary. Dzisiejsza sieć z pewnością nie przeniesie tych obciążeń, które planujemy w porcie po pogłębieniu toru. To jest w tej chwili najważniejsze i chyba od tego zaczniemy z marszałkiem rozmowy – podkreślał Prezydent Michał Missan.

Robert Turlej ma 42 lata. W latach 2010-2024 był radnym Rady Miejskiej w Elblągu. W ostatnich wyborach samorządowych, startując z listy KO, uzyskując ponad 16 tysięcy głosów zdobył mandat w Sejmiku Województwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.