› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanin uratował życie Jennifer z USA

› zdrowie i uroda ponad rok temu    29.05.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elblążanin uratował życie Jennifer z USA fot. DDTVN

Elblążanin Rafał Zemke dwukrotnie oddał szpik i podarował drugie życie Jennifer z USA. Mówił o tym w programie Dzień Dobry TVN. Kliknij tutaj, by obejrzeć.   
 
Rafał Zemke z Elbląga zarejestrował się w bazie danych dawców szpiku fundacji DKMS. Po trzech latach odebrał telefon. Tak  podczas programu o tym opowiadał: 

Usłyszałem: panie Rafale, tu fundacja DKMS. Emocja była przeogromna, że ktoś na świecie potrzebuje mojej pomocy i, że ktoś ma taki sam kod genetyczny jak ja

 W ten sposób dzięki przeszczepowi Jennifer, matka trójki dzieci otrzymała drugie życie. Napisała list do pana Rafała, że codziennie rano dziękuje mu za uratowanie życia. Więcej szczegółów tutaj. 

Jak informuje DKMS na swoje stronie. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.
Rejestracja w ośrodku Dawców szpiku Fundacji DKMS może odbyć się jedynie w sytuacji, kiedy nie istnieją przeciwwskazania medyczne określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 roku oraz wytyczne określone przez Światową Organizację Dawców Szpiku (WMDA). Szczegóły tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.