› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elblążanin nominowany na p.o. wicedyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

› bieżące 11 miesięcy temu    1.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum Elbląg Net

Dr Tomasz Gliniecki i mgr inż. Przemysław Kowalczuk zostali nominowani na p.o. wicedyrektorów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dr Tomasz Gliniecki, jako drugi zastępca dyrektora będzie odpowiadał za Dział Zbiorów, Dział Edukacyjny i Dział Konserwacji. Dr Tomasz Gliniecki (ur. 1967), historyk, pedagog, dziennikarz. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Zajmował się dziennikarstwem i mediami regionalnymi, m. in. koordynował działania redakcji „Dziennika Bałtyckiego” w woj. elbląskim, zarządzał redakcjami „Dziennika Elbląskiego” i bezpłatnego tygodnika „Nasz Elbląg”, a także był redaktorem naczelnym „Gazety Olsztyńskiej”.

Posiada umiejętności i praktykę zarządzania strategicznego, odbył kompleksowe szkolenia Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów oraz Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego.

W latach 2010-2015 kierował sferą edukacji i promocji w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.Stworzył autorski pakiet zajęć muzealnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych pt. „Elbląg XX wieku”, który prezentowano wśród najbardziej innowacyjnych działań edukacyjnych w polskich muzeach.

Uczestniczył w wielu działaniach naukowych i popularyzatorskich m.in. w projekcie „Żuławy w 1945 roku”. Opublikował kilkanaście artykułów naukowych, prawie sto recenzji książek historycznych, niebawem ukaże się jego kolejna pozycja książkowa nt. wojny.

Jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Polskiego Towarzystwa Historycznego i Stowarzyszenia Historyków Wojskowości. Był delegatem na I Kongres Muzealników Polskich. Uczestniczył w pracach nad strategiami rozwojowymi samorządów w dziedzinach kultury i turystyki, projektami tworzenia szlaków kulturowych oraz monetyzacji turystyki historycznej w regionie południowego Bałtyku.

Mgr inż. Przemysław Kowalczuk, jako trzeci zastępca dyrektora będzie odpowiadał za Dział Techniczno-Inwestycyjny, Dział Administracyjny, Samodzielne Stanowisko ds. Zamówień Publicznych oraz BHP z Administratracją Bezpieczeństwa Informacji. Mgr inż. Przemysław Kowalczuk jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Doświadczenie zawodowe zdobył w trackie uczestniczenia w wielu inwestycjach budowanych w różnych obszarach m.in. budownictwie kubaturowym, przemysłowym, hydrotechnicznym. W trakcie kariery zawodowej pełnił funkcje Kierownika Projektu, Inspektora Nadzoru oraz Kierownika Budowy. Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów, posiada uprawnienia budowlane w branży konstrukcyjno-budowlanej.

Źródło: http://www.muzeum1939.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ktosik
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Gratuluję i życzę powodzenia. Osoba godna stanowiska. Skromny, inteligenty, pracowity. Takich ludzi nam trzeba.
~ zwiń okno
11 miesięcy temu ocena: 60%  3
no, no - aha, i rany o żesz cie - historyk to znaczy ze zbieracz złomu to z miejsca złomo/antyk ? ?
~ bn
11 miesięcy temu ocena: 80%  2
jak news, wielkie wydarzenie, przecież to tylko pełniący obowiązki dyrektora
~ Drugi Tomek
11 miesięcy temu ocena: 43%  1
Brawo Tomku!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.