Elblążanie medalistami Mistrzostw Unii Europejskiej w Sambo

› bieżące ponad rok temu    24.09.2014
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 5 / 100%

W dniach 19-21.09.2014 w miejscowości Tallin (Estonia) odbyły się X Mistrzostwa Unii Europejskiej w Sambo. Czterech zawodników Elbląskiego SSW Fighter Elbląg reprezentowało Polskę w konkurencji Sambo Bojowego.

Zawody rozgrywane były w dwóch formułach, tj. Sambo Sportowego oraz Sambo Combat. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 16 państw Unii Europejskiej oraz gościnnie Ukraina. Liczba uczestników turnieju przekroczyła 220 zawodniczek i zawodników.

Elbląg i Polskę reprezentowali zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Walki Fighter, podopieczni trenera Włodzimierza Pashits w składzie: do 68 kg – Matuszak Jacek, do 74 kg – Kamiński Dawid i Przepióra Tomasz, do 82 kg – Rynkowski Julian.

Trenera cieszy fakt wywalczenia dwóch brązowych medali przez Matuszak Jacka i Rynkowskiego Juliana, którzy przegrali swoje walki półfinałowe, następnie wywalczyli zasłużone brązy.

Kolejną szansą na medal był występ Tomasza Przepióry, który po dwóch zaciętych walkach doszedł do ćwierćfinału, gdzie przegrał duszeniem w ostatnich sekundach pojedynku. Niestety jego przeciwnik przegrał w półfinale, czym uniemożliwił Tomkowi rywalizację o miejsce trzecie.

Słabszą predyspozycję zaprezentował czołowy zawodnik Elbląskiego Klubu Fighter – Dawid Kamiński, który niespodziewanie przegrał walkę w początkowej fazie turnieju z finalistą mistrzostw. Niestety zły stan samopoczucia i decyzja lekarza zawodów, wykluczyła Dawida z rywalizacji o trzecie miejsce.

Jak opowiada Trener W. Pashits „...prawdopodobnie powodem gorszej predyspozycji oraz złego samopoczucia było zbyt szybkie zbijanie wagi, co niestety miało wpływ na występ młodego zawodnika – Dawida Kamińskiego”.

Trener i zawodnicy wrócili do kraju i już wznowili treningi do kolejnych startów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.