› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elblążanie dla Patrycji Paź. Piknik charytatywny (aktualizacja + zdjęcia)

› bieżące 11 miesięcy temu    31.07.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanie dla Patrycji Paź. Piknik charytatywny (aktualizacja + zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Patrycja Paź od urodzenia choruje na genetyczną łamliwość kości. Jej rodzice oraz przyjaciele przy dużym wsparciu ochotników z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu zorganizowali w sobotę, 29 lipca, piknik charytatywny, który odbył się na terenie Aeroklubu Elbląskiego. Zbierano na wózek elektryczny dla Parycji. Tradycyjnie mile widziane były dary w postaci plastikowych nakrętek do butelek oraz pieniędzy.

W ramach pikniku organizatorzy przygotowali pokazy: policyjnego i strażackiego sprzętu oraz udzielania pierwszej pomocy. W akcję włączyli się pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu - była możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi oraz poziomu glukozy. Nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci. Strażacy przygotowali pokaz możliwości koszowego podnośnika pożarniczego, za pośrednictwem którego można był zobaczyć panoramę miasta.

Patrycja Paź jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). Choruje na wrodzoną łamliwość kości. Marzy o lepszym życiu. W związku z tym, że cierpi na ciężką, rzadką genetyczną chorobę, jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

W czerwcu dzięki ludziom dobrej woli, także Czytelników naszego portalu udało się zakupić nowy zwykły wózek inwalidzki, który jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas. Jednak potrzebny jest wózek elektryczny. Przeczytaj o tym tutaj.

Jak ponformowali nas organizatorzy zebrano 1214 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup wózka elektrycznego dla Patrycji.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.