› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elblążanie cieszą się już nowym połączeniem pieszym (+ zdjęcia)

› inwestycje miejskie 7 miesięcy temu    11.12.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanie cieszą się już nowym połączeniem pieszym (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Do użytku oddano długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Chodnik łączący Al. Grunwaldzką z ul. Kolejową i Willową ma 316 metrów długości. W nocy prawidłowe oświetlenie zapewnia 13 lamp typu LED dysponujących mocą 27 watów każda. Zainstalowano również 4 drewniane ławki. W związku z inauguracją nowego ciągu pieszego 11 grudnia na miejscu zorganizowana została konferencja prasowa, w której wzięli udział m.in. prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni” Adam Basiukiewicz. 

Inwestycja kosztowała 255 tys. zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych miasta. Propozycja była zgłaszana do budżetu obywatelskiego, ale za każdym razem przegrywała, ostatnio zajmując drugie miejsce. 

Prezes Adam Basiukiewicz potrzebę tej inwestycji podnosił już w poprzedniej kadencji. Wydaje mi się, że ta inicjatywa, która się zrodziła w spółdzielni, była godna poparcia i przygotowaliśmy wspólnie ze spółdzielnią całą procedurę. Efekt jest taki, że mamy zbudowany chodnik łączący Aleję Grunwaldzką z terenami należącymi do spółdzielni. Jego długość wynosi około 300 metrów. Jest oświetlony najnowszej generacji lampami. Mamy też ławeczki. Ten teren będzie wykorzystywany. Obok jest hala sportowa. Wiele osób korzysta z masowych imprez, które tam się odbywają. Chodnik będzie stanowił wygodne połączenie dla wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z hali. Chcę podziekować panu prezesowi i spółdzielni za gorliwość w nieustawaniu w tym, aby ta inwestycja została zrealizowana. Jej koszt wyniósł 250 tys. zł. Kwota została pokryta z budetu miasta   

 – poinformował prezydent Elbląga.  

To mieszkańcy wydeptali tę ściężkę. To ich zasługa, że ta ścieżka mogła powstać. Zbieraliśmy podpisy w ramach budżetu obywatelskiego, ale się nie udawalo. Dzisiaj się cieszymy, bo osiedle zostało od strony miasta "wykończone" tym chodnikiem, który był po części zrealizowany przy budowie hali, ale brakowało tego przedłużenia, szczególnie do ulicy kolejowej, gdzie dużo ludzi się porusza. Są wśród nich nasze dzieci, które uczęszczją do Szkoły Podstawowej nr 16. Dzięki temu, że ścieżka powstała mogą sucha nogą przebyć ten odcinek 

 – dodał prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni” Adam Basiukiewicz.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (4)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ wieslaw
  7 miesięcy temu 4
  Wykonano kilkadziesiąt metrów ścieżki polbrukowej - elbląski sukces jak jasna cholera, otwarcie z udziałem samego Pana Prezydenta ... ciekawe czy w Dzienniku Elbląskim ( z nazwy) zadbano o relację..... tak trzymać
  ~ starszy człowiek
  7 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Najłatwiej krytykować. Przez całe lata po 1989 roku nawet takich inwestycji było mało. Wiadukt - źle, odnowiona Warszawska i Płk. Dąbka - źle, wiadukt na Zatorze - źle.
  ~ plac, ulica, aleja
  7 miesięcy temu 2
  " aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"
  ~ elblążanin
  7 miesięcy temu ocena: 50%  1
  inwestycja na miar Gdyni .Centralnej magistrali kolejowej albo COP-u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.