› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Elbląskie Targi Pracy. "To jest w końcu ta praca, czy jej nie ma?" (+ zdjęcia)

› biznes ponad rok temu    18.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląskie Targi PracyElbląskie Targi Pracy fot. Marcin Mongiałło

Wczoraj, 17 października, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w hali widowiskowo-sportowej w Elblagu przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się XXII edycja Elbląskich Targów Pracy. Elblążanom zaproponowano 972 ofert pracy, zarówno z kraju jaki i zagranicy. 

Tym razem współorganizatorem targów, oprócz Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu i OHP, był również Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

Jakie jest zainteresowanie Waszą ofertą? To jest w końcu ta praca, czy jej nie ma? – zapytaliśmy jednego z przedsiębiorców, który wystawiał się na targach.

Pracy w bród, ale chętnych brakuje. Ludzie bardzo często przychodzą, żeby kolekcjonować długopisy, są mało konkretni. Naprawdę nie wiem czego szukają. Praca naprawdę jest. Może nie zawsze są to dobre pieniądze, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Z czasem można podnieść  swoje kwalifikacje zawodowe i poszukać lepszej oferty

– odpowiedział nam starszy mężczyzna.  

Czy rzeczywiście? Trzeba zauważyć, że duzo ofert było skierowanych do wysoko wykwalifikowanych pracowników, dysponujących odpowiednim doświadczeniem. Przykłady? Opiekunki osób starszych i dzieci - praca w Niemczech. Wymagania: dobra znajomość języka niemieckiego i staż pracy na takim samym lub podobnym stanowisku. Praca dla elektryków. Miejsce pracy: Niemcy. Wyjazdy do domu co 1 – 1,5 miesiąca na tydzień czasu. 

Zainteresowanie targami było dość duże. Przez stoisko przewinęły się setki osób. Godnym podkreślenia jest fakt,, że na elbląskich targach obecni byli także pracodawcy spoza Elbląga - z Gdańska, Olsztyna, a nawet odległej Bydgoszczy. Trudno także było narzekać na oferty, które były bardzo zróżnicowane. 

Co jeszcze będzie się działo?

Zobaczcie kalendarium Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z XII Elbląskich Targów Pracy. 
 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Eryk
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Najwięcej ofert na przedstawiciela handlowego - ubezpieczeniowego, operatora maszyn w stolarstwie , , sprzątaczkę i pakowacza wyrobów meblarskich - szczyt ambicji. A teraz stawki UWAGA. Bieńkowska mówiła że za mniej jak za 6 tys to idiota lub złodziej, sędzia Gersdorf to że na prowincji to ledwo za 10 tys zł można wyżyć , lekarze po studiach chcą 9 tys zł . Gro oferentów jest gorącymi zwolennikami PO i cóż oni takiego oferują na targach 1500 - 1900 zł !!!!!!
  ~ Krzysiek
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Byłem na tych targach. Może jestem wybredny, ale pracy dla mnie nie znalazłem. Na montera i spawacza się nie nadaję - musiałbym o 180 stopni zmienić zawód i powołanie. Na opiekuna niemieckiego emeryta robiącego pod siebie też nie. Pielęgniarką też nie jestem. Na elektryce się nie znam. Jakiś Helmut z Niemiec rekrutował tzw. złote rączki. Fajny temat, ale nie znam się na tych kwestiach. Czy wykształcenie humanistyczne popłaca? Należałoby się zastanowić nad zmianą sposobu kształcenia. To dobrze, że w naszym mieście myśli się coś w kierunku kształcenia zawodowego. Szkoda, że mój rocznik był przygotowywany do zawodów na które zupełnie nie ma zapotrzebowania.
  ~ joł
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  pokazcie zdjęcia z tych targow to zobaczymy ile było stanowisk bo rok temu to może ze 4 były a reszta to reklamy szkol i tyle
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.