› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Elbląskie szkoły najlepsze w województwie! Zobacz ranking

› rozwój i edukacja 4 miesiące temu    17.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
Uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Od lewej: Kacper Frąszczak, Mikołaj Miernik, dyrektor Katarzyna Rachfał, Wiktoria Wyszomirska, Laura WyszomirskaUczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Od lewej: Kacper Frąszczak, Mikołaj Miernik, dyrektor Katarzyna Rachfał, Wiktoria Wyszomirska, Laura Wyszomirska fot. Marcin Mongiałło

Kilka miesięcy temu napisaliśmy, że do Szkoły Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu uczęszcza największa liczba laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Przed końcem roku szkolnego pragniemy podkreslić, że na szczególną uwagę i wyróżnienie zasługuje nie tylko wynik tej placówki, ale także znakomite miejsca w rankingu, które zajęły inne szkoły z naszego miasta. 

30 maja 2019 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych. Podczas spotkania zostały zaprezentowane szkoły podstawowe i gimnazja z największą liczbą laureatów. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mikołaja Kopernia znalazła się pod tym względem na pierwszym miejscu nie tylko w Elblągu, ale i w województwie! Wyróżnionych zostało 52 uczniów, w tym 19 – tytułem laureata oraz 33 – tytułem finalisty.

List gratulacyjny z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Nowackiego odebrała dyrektor SP nr 21 w Elblągu Katarzyna Rachfał. W spotkaniu wzięli udział uczniowie posiadający co najmniej 3 tytuły laureata tj. Kacper Frąszczak, Nina Czarnecka oraz nauczycielka matematyki mgr Agnieszka Leśniewska, dzięki przygotowaniom której tytuł laureata otrzymało 4 uczniów.  

w pierwszej trójce najlepszych podstawówek w województwie warmińsko-mazurskim znalazły się... trzy elbląskie szkoły podstawowe. Złotą 10” szkół otwierają:

1. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mikołaja Kopernika

2. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki

3. Szkoła Podstawowa nr 19 z oddziałami językowymi im. Bohaterów Westerplatte.

To nie wszystko. Znakomity wynik osiągnęło Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Elblągu. Uczniowie tej szkoły zdeklasowali konkurencję w Elblągu, jednocześnie zajmując bardzo wysokie, drugie miejsce w województwie (w kategorii gimnazjów). Zdobyli aż 44 tytuły laureata (!). Dodać należy, że do szkoły tej uczęszcza ponadto 16 finalistów konkursów przedmiotowych.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Gość
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  Brawo Sp 21, Sp12 i Sp19. To najlepsze szkoły w całym województwie
  ~ Ja
  4 miesiące temu ocena: 0%  1
  SSP nr 3 NAJLEPSZA !!!!!!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.