› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Elbląski "Techtrans" ze Złotym Laurem "Przedsiębiorstwa Fair Play"

› biznes ponad rok temu    24.02.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląski

Ideą programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" realizowanego przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym jest promowanie zasad kultury i etyki w biznesie, rozumianych jako codzienne stosowanie norm postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorstw z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzą państwową i samorządową. W XIX edycji programu wybierano laureatów roku 2016 i wśród 336 firm z całej Polski znalazło się miejsce dla elbląskiego (jedynej z naszego miasta) "Techtransu", który otrzymał Złoty Laur. Certyfikat programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości wzmacnia markę i pozycję laureatów na rynku.

W ciągu 19 lat wręczono ponad 10 tys. certyfikatów 2,5 tys. firm z całej Polski - tym mniejszym i większym z różnych branży. Aby uzyskać stempel "PFP" przedsiębiorstwa musiały poddać się dwuetapowej weryfikacji. Najpierw firmy były oceniane na podstawie dostarczanych ankiet przez komisje regionalne "PFP" zlokalizowane w każdym województwie. Potem dopiero, w kolejnej fazie weryfikacji, każdy uczestnik programu jest wizytowany przez audytora, który sprawdza daną firmę pod każdym kątem. W 2016 roku do programu przystąpiło 350 firm, z czego tylko 8 z całego województwa warmińsko-mazurskiego spełniło kryteria programu i zostało laureatami.

Certyfikat otrzymały: ABRAM Marcin Abramowski (Kieźliny k. Olsztyna), Traidenis - Pol Spółka z o.o. (Olecko), „VILL-MED” Centrum Medyczne Leśniczak & Syn (Giżycko), Wagon Service Ostróda Sp. z o.o. (Ostróda), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie. Srebrny laur przypadł w udziale: Zakładowi Usług Transportowych i Komunalnych s.c. Dariusz Jastrzębski, Edwarda Jastrzębska (Różnowo). "Techtrans" został natomiast uhonorowany Złotym Laurem wraz z Iławskim Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym Sp. z o.o.

W latach ubiegłych "Techtrans" był wyróżniany Brązowym Laurem (2014), Srebrnym Laurem (2015), a teraz w końcu otrzymał Złoty Laur. Wszyscy laureaci uzyskują prawo posługiwania się znakiem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, są promowani w „Złotej Księdze PFP” w języku polskim i angielskim oraz w mediach, zapraszani na konferencje i spotkania związane z tematyką biznesową.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ martha
ponad rok temu ocena: 100%  2
Myślą ze jesli maja kase to moga wszystko.
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  1
przeciez za ten laur trzeba zapłacić
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.