› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląski szpital z akredytacją ministra

› zdrowie i uroda 10 miesięcy temu    14.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski szpital z akredytacją ministra

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zarządzanie jakością odbywa się w oparciu o akredytację - dobrowolny, usystematyzowany proces oceny, dokonywanej na podstawie wymagań standardów akredytacyjnych (221 standardów w 15 obszarach funkcjonowania szpitala).

Akredytacja jest zewnętrzną metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń medycznych, najskuteczniejszą i najszerzej sprawdzoną na świecie. Podstawę do dokonania oceny stanowią standardy akredytacyjne, określające wymagania dotyczące procesu diagnostyczno-terapeutycznego, zarządzania środowiskiem opieki oraz zarządzania ogólnego, zasobami ludzkimi i informacją. Głównym założeniem jest bezpieczeństwo pacjenta 
we wszystkich obszarach działalności szpitala.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2017 roku wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie dokonali kolejnej oceny naszego szpitala. Ocena akredytacyjna została oparta na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania (obserwacja, przegląd dokumentacji oraz wywiady) z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne oraz dokonaniu oceny stopnia ich spełnienia.

Na podstawie pozytywnej rekomendacji Rady Akredytacyjnej Minister Zdrowia udzielił Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu akredytacji w zakresie działalności Szpitala na okres trzech lat (certyfikat akredytacyjny nr: 2918/5 z dnia 19 stycznia 2018 roku).

Uzyskanie po raz kolejny certyfikatu akredytacyjnego potwierdza nasze dążenie do dostarczenia pacjentom szpitala opieki medycznej najwyższej jakości, bezpiecznej i skutecznej. Jest także dowodem na posiadaną wiedzę i doświadczenie pracowników, na ich profesjonalizm w wykonywaniu codziennych obowiązków. 

Irena Tararuj
Sekcja Zarządzania Jakością

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.