› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląski szpital wśród najlepszych w 2017 roku

› raporty ponad rok temu    18.04.2017
Maciej Markowski
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski szpital wśród najlepszych w 2017 roku fot. BR / archiwum elblag.net

Firma Deloitte w oparciu o obliczenia spółki Magellan dokonała weryfikacji finansowych w sektorze ochrony zdrowia i takim sposobem powstał Ranking Szpitali Publicznych 2017. Szpitale podzielone zostały na trzy grupy ze względu wartość kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia: do 29, pomiędzy 30 a 69 oraz powyżej 70 milionów złotych. Pod uwagę przy tworzeniu listy najlepiej zarządzanych placówek publicznych brane były trzy wskaźniki: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ. Z sumą punktów 37 na 27 miejscu (na 100 w swojej kategorii) znalazł się Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital Miejski im. Jana Pawła II (do 29 mln zł). Klasyfikacja opierała się na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2015 rok.

Patronem rankingu jest "Rzeczpospolita", a weryfikacja obejmowała potwierdzenie zgodności danych finansowych niezbędnych do obliczenia wskaźników ze sprawozdaniami finansowymi szpitali sporządzonymi przez ich zarządy. W sumie ranking objął 301 placówek publicznych służby zdrowia. Zestawienie publikowane jest rokrocznie od 2008 roku. Magellan analizuje sytuację polskich szpitali oraz przygotowuje raporty o kondycji finansowej sektora ochrony zdrowia. Weryfikacji danych dokonuje natomiast firma zajmująca się doradztwem Deloitte.

W klasyfikacji szpitali z kontraktem NFZ powyżej 70 milionów najlepiej zarządzanym okazał się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II z 57 punktami (20 za efektywność aktywów, 19 za rentowność sprzedaży, 18 za dynamikę kontraktu z NFZ). Wśród "średnich" placówek najwyżej uplasował się Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy z 56 pkt (20+20+16). W kategorii szpitali z kontraktem NFZ do 29 milionów najwyżej znalazł się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie z 52 pkt (20+13+19). 26 pozycji niżej z liczbą 37 punktów (16+4+17) znalazł się Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu.

Możliwa ilość punktów do zdobycia wynosiła 60.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 6
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xyz
ponad rok temu ocena: 100%  5
NAJLEPSZY ALE W 2015 ROKU !!! a nie 2017. W 2017 roku TEGO szpitala już nie ma ! Obecny (jeszcze !)prezydent i tymczasowi radni w 2016 roku zadecydowali by ten wspaniały szpital przyłączyć do wojskowego. Ha,ha,ha
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  4
Nie ma już tego szpitala !!!!! W 2015 był wysoko w rankingu ,ale w następnym roku Rada i Prezydent przyłączyli go do Wojskowego,bo tego w pierwszej 100 nie było.
~ R.D.
ponad rok temu ocena: 100%  3
Klasyfikacja opierała się na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2015 rok !!!!!! Najlepszy w 2015 roku !!!!!! - a nie w 2017 roku . Manipulacja dziennikarska !!!!!! R.D.
~ Vittek
ponad rok temu ocena: 0%  2
W tym 25 szpitali im. Jana Pawła II, ciekawe zjawisko, zupełnie niespotykane
~ latosc
ponad rok temu ocena: 0%  1
Nie da się zajestrować na stronie http://szpitalmiejski.elblag.p... więc ie az tak fajnie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.