› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląski Park Technologiczny bez dyrektora. Kto zastąpi Pawła Lulewicza?

› bieżące ponad rok temu    18.04.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski Park Technologiczny bez dyrektora. Kto zastąpi Pawła Lulewicza? fot. KK / archiwum elblag.net

Wraz z końcem marca dotychczasowy dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego Paweł Lulewicz przestał sprawować swoją funkcję. Na drodze konkursu został on wybrany Wiceprezesem Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. z dniem 16 marca. Minęły już prawie 3 tygodnie kwietnia, ale nadal nie ogłoszono konkursu, aby wyłonić jego następcę. W tym okresie "bezkrólewia" obowiązki dyrektorskie pełni główny specjalista zatrudniony w EPT.

Paweł Lulewicz pochodził z Suwałk. Przez 20 lat mieszkał w Ełku, później przeniósł się Olsztyna. Studia magisterskie (filologia rosyjska) kończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Pracował m.in. Urzędzie Miasta Ełku, Radio 5, Gazecie Olsztyńskiej, zasiadał w Radzie Programowej Telewizji Polskiej (oddział olsztyński), a przed objęciem stanowiska dyrektora w EPT zarządzał Departamentem Pozyskiwania Inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W 2011 roku Paweł Lulewicz wygrał konkurs (drugi) ogłoszony przez Urząd Miejski i został dyrektorem Elbląskiego Parku Technologicznego. Aby móc aplikować na to stanowisko, musiał spełnić określone wymagania formalne oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Pokonał 14 innych konkurentów, którzy ubiegali się o posadę oraz przedstawił maszynopis z opracowaniem dotyczącym planu rozwoju EPT na najbliższe 5 lat. Ponadto wśród wymagań było wykształcenie ekonomiczne, 8-letni staż pracy (3-letni na stanowisku kierowniczym), znajomość języka angielskiego i zagadnień związanych z funkcjonowaniem jednostki budżetowej.

Swoją pracę zakończył wraz z 31 marca, ponieważ został powołany na Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego obowiązki przez okres od 1 kwietnia zostały powierzone zatrudnionemu w EPT głównemu specjaliście. Konkurs natomiast jest aktualnie w fazie przygotowania.

- Aktualnie przygotowywany jest konkurs na stanowisko dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego. Do czasu jego rozstrzygnięcia, z dniem 1 kwietnia br. obowiązki dyrektora powierzone zostały Pani Agnieszce Owsianko, która od czerwca 2011 roku jest zatrudniona w EPT na stanowisku głównego specjalisty - napisał w odpowiedzi na nasze pytanie Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ty
ponad rok temu 1
główny specjalista od czego?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.