› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczyna 12 maja (sobota) cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba

› region ponad rok temu    9.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczyna 12 maja (sobota) cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba fot. facebook.com/pdsj.elblag

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczyna 12 maja (sobota) cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba.

Członkowie klubu zapraszają już 12 maja na pierwszą wędrówkę z cyklu NASZ MAŁE CAMINO. Wszyscy zainteresowani powędrują z Braniewa do Fromborka – Pomorską Drogą św. Jakuba. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi!

Zaczynamy o godz. 9 przed Bazyliką pw. św. Katarzyny w Braniewie, gdzie przewodnik PTTK opowie nam o historii Braniewa, a potem w drogę. Przed nami ok. 16 km pięknej wędrówki, w spokojnym tempie. Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo.

Po dojściu do Fromborka (ok. godz. 15.00) wracamy do Elbląga autobusem albo busem (połączeń jest dużo). Do Braniewa można dojechać z Elbląga busem z pl. Dworcowego o godz. 7.40. Bus zatrzymuje się w kilku miejscach w Elblągu – sprawdźcie rozkład jazdy.

Wędrówki będziemy kontynuować raz w miesiącu aż do października – wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy! Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba! W sumie przejdziemy ok. 125 kilometrów! Zapraszamy!

CAMINO de SANTIAGO (Droga św. Jakuba) to pierwszy EUROPEJSKI SZLAK KULTUROWY - ogłoszony w 1987 roku przez Radę Europy. Camino narodziło się ponad tysiąc lat temu (w IX w.). Prowadziło chrześcijańskich pielgrzymów z całej Europy na płn-zach kraniec dzisiejszej Hiszpanii – do Santiago de Compostela, gdzie spoczywają szczątki apostoła św. Jakuba. Obecnie szlakiem tym wędrują ludzie różnych kultur, różnych wyznań, niewierzący - wędrowcy ze wszystkich stron świata. Jedna z dróg Camino to POMORSKA DROGA św. JAKUBA, która biegnąc z Litwy, przez Rosję, płn. Polskę do Niemiec, PRZEBIEGA RÓWNIEŻ PRZEZ ELBLĄG.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba (działający od 2016 roku) zaprasza na wędrówki Pomorską Drogą św. Jakuba od Braniewa do Niedźwiedzicy. Zapraszamy na NASZE MAŁE CAMINO. Będziemy wędrowali w co drugą sobotę miesiąca od maja do października, od Braniewa do Niedźwiedzicy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/178302019655976/

Organizatorzy

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.