› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Elbląski handel na archiwalnych fotografiach Czesława Misiuka (+ zdjęcia)

› biznes ponad rok temu    24.04.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski handel na archiwalnych fotografiach Czesława Misiuka (+ zdjęcia) fot. Czesław Misiuk

Nie byłoby tych fotografii, gdyby nie urodzony w 1937 r. w Wilnie Czesław Misiuk – elbląski fotograf i dokumentalista, który jest autorem niezliczonej liczby zdjęć reporterskich dokumentujących rozwój naszego miasta. 

Zadanie to z pewnością ułatwiał mu etat fotografa w Zakładach Mechanicznych „Zamech” w Elblągu, gdzie pracował ponad 20 lat, wykonując zdjęcia nie tylko związane z tym przedsiębiorstwem. Jak już wspominaliśmy archiwum Czesława Misuka jest olbrzymie i szkoda, że wiele wykonanych przez niego fotografii jest zupełnie nieznanych, nawet dla osób żywo zainteresowanych historią Elbląga.

Dzisiaj prezentujemy niewielki wycinek z bogatej twórczości tego wspaniałego dokumentalisty – publikujemy archiwalne zdjęcia Czesława Misiuka związane z elbląskim handlem.

Czy któryś z naszych Czytelników pamięta Składnicę Harcerską znajdującą się niegdyś przy ul. 12 Lutego? Pamiętacie, co można było kupić w sklepie przy ul. 1 Maja, na miejscu którego mieści się dziś elbląski oddział banku Santander (wcześniej oddział Deutsche Banku)? Przypominacie sobie słynne „Delikatesy Elbląskie”, w których przez lata funkcjonował jedyny w mieście bar sklepowy, w którym wydawano alkohol? Czy ktoś z Was pamięta jeszcze Spółdzielczy Dom Handlowy „Feniks”? Niedawno minęła 50 rocznica jego otwarcia (sklep zainaugurowal działalność 24 marca 1969 roku)... Między innymi te właśnie miejsca, związane z elbląskim handlem, uwiecznił na swoich fotografiach niezapomniany Czesław Misiuk. 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć tego dokumentalisty znajdujących się na naszym portalu oraz bogatej galerii, którą znajdziecie pod poniższym adresem:

Czesław Misiuk  – Handel

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 12
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.