› sport ponad rok temu    25.07.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Elbląska policjantka zajęła II miejsce w biegu na 240 kilometrów. Czas 50 godzin i 3 minuty fot. archiwum prywatne

Miałam dwie latarki ta druga to zapas gdyby ta pierwsza przestała działać – śmieje się kom. Beata Nienadowska, która zajęła drugie miejsce w kategorii open kobiet w biegu na… 240 kilometrów. – W plecaku podczas takiego górskiego biegu znajdują się najbardziej przydatne rzeczy. Każdy dodatkowy balast potrafi ciążyć na tak długim dystansie.

Beata Nienadowska 20 lipca wystartowała w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. Dolnośląskim, bo na Dolnym Śląsku, Festiwalu, bo biegów było kilka na różnych dystansach a Górskich, bo wszystkie one odbywały się w obszarach, gdzie nie biegnie się „po równym”. Beata wybrała najdłuższy dystans, bo 240 kilometrów. Bieg zaczął się w czwartek o godzinie 18.00 i dla policjantki z Elbląga zakończył się w… sobotę o godzinie 20:03. Oznacza to, że pokonanie 240 kilometrów zajęło jej 50 godzin i 3 minuty.

- Liczyłam że „złamię” te 50 godzin czyli przybiegnę trochę wcześniej – śmieje się Beata. – To pierwszy mój start na tak długim dystansie. Przygotowując się do tego biegu startowałam w zawodach, gdzie był do przebiegnięcia m.in. dystans 160  i 100 kilometrów. 240 kilometrów to jak na razie najdłuższy pokonany przeze mnie dystans w jednym biegu. Zastanawiałam się wcześniej czy jest to możliwe i czy dam radę… okazało się… że tak.

Najdłuższym biegiem organizowanym w Polsce jest bieg w ramach Beskidy Utra Trail gdzie do pokonania jest dystans 305 kilometrów. – To kolejne wyzwanie – dodaje Beata. - Czy uda się je podjąć i zrealizować, myślę że zobaczę za rok.

W rozgrywanym na Dolnym Śląsku biegu na 240 kilometrów wzięło udział 176 zawodników. Tylko 66 ukończyło go dobiegając na metę w czasie poniżej 52 godzin. Start i meta znajdowały się w Lądku Zdroju.