Elbląska Liga Halowa: Energa i Decoro odniosły kolejne zwycięstwa

› sport ponad rok temu    3.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
Elbląska Liga Halowa: Energa i Decoro odniosły kolejne zwycięstwa fot. Bartosz Ponichtera

W miniony weekend po jednej kolejce zagrały zarówno zespoły SuperLigi jak i I ligi. Głównie wygrywali faworyci, choć nie brakowało także niespodzianek. Największą wygraną mogą pochwalić się piłkarze C.R.P. Wopal, którzy w I lidze rozgromili ZUO aż 16:2.

SuperLiga
Prowadząca w tabeli Energa Kogeneracja także w minioną niedzielę zainkasowała komplet punktów, choć tym razem wygrana nie przyszła wcale łatwo. Zwłaszcza w pierwszej połowie REM był równorzędnym rywalem. Wprawdzie w 5 min po trafieniu Adama Biangi Energa wyszła na prowadzenie, ale niezbyt długo się z niego cieszyła. Zaledwie minutę później do wyrównania doprowadził Andrzej Liszko. Po przerwie na parkiecie dominowali już tylko piłkarze Energi. Ponownie na prowadzenie swój zespół wyprowadził Bianga, następnie dwa trafienia zaliczył Przemysław Sambor, jednego gola dołożył Krzysztof Banaszek i lider wygrał 5:1.

Tym razem w SuperLidze najwyższą wygraną zanotowało DRE, które pokonało Metrotest 7:2. Ale to ci ostatni jako pierwsi cieszyli się z prowadzenia. W 8. min. na listę strzelców wpisał się Bartosz Płachecki. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy to popisowa gra DRE. Do remisu doprowadził Arkadiusz Wołyniec, chwile później gola zdobył Tomasz Augustyńczyk, a wynik do przerwy na 3:1 ustalił Maciej Zając. Drugą odsłonę, podobnie zresztą jak pierwszą, lepiej rozpoczął Metrotest, który w 16 min. zdobył bramkę kontaktową, a jej autorem okazał się Mateusz Bucholc. To jednak wszystko na co w tym pojedynku stać było ten zespół. Kolejne gole strzelali już tylko piłkarze DRE. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Zając, jedno trafienie dołożył Augustyńczyk i pojedynek zakończył się wynikiem 7:2.

Sporo emocji przyniosło spotkanie w którym Wiarus zmierzył się z NORTHSERVIS-PSP. W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. W 8 min. bramkarza PSP pokonał Robert Chodziński. Ten sam zawodnik trzy minuty przed końcem pojedynku podwyższył prowadzenie i wydawało się, że Wiarus może być już spokojny o wygraną. Tymczasem ambitnie grający rywale jeszcze w tej samej minucie strzelili gola kontaktowego. Jak się później okazało, bramka Bogdana Wojtasa nie dała w tym meczu punktów. Szanse na remis rozwiał piłkarzom PSP Tomasz Bandurski, który niemal w ostatnich sekundach strzelił trzeciego gola dla Wiarusa, ustalając wynik pojedynku na 3:1.

Wyniki 2. kolejki:
AC Mapei - AKS Stokrotki 4:1 (2:1)
1:0 - Kotowski (3.), 1:1 - Zienkiewicz (4.), 2:1 - Świniarski (9.), 3:1 - Tymiński (23.), 4:1 - Paradowski (30.).

DRE - Metrotest 7:2 (3:1)
0:1 - Płachecki (8.), 1:1 - Wołyniec (12.), 2:1 - Augustyńczyk (13.), 3:1 - Maciej Zając (15.), 3:2 - Bucholc (16.), 4:2 - Maciej Zając (21.), 5:2 - Augustyńczyk (23.), 6:2 - Maciej Zając (29.), 7:2 - Maciej Zając (30.).

Energa Kogeneracja - REM 5:1 (1:1)
1:0 - Bianga (5.), 1:1 - Liszko (6.), 2:1 - Bianga (20.), 3:1 - Sambor (21.), 4:1 - Banaszek (22.), 5:1 - Sambor (26.).

Hydroton Dream - Bogdanka 1:3 (1:2)
1:0 - Tomasz Nowicki (5.), 1:1 - Tomczyk (14.), 1:2 - Hryckiewicz (15.), 1:3 - Rogowski (24.).

BTH - Asenhajmer Oldboys OE 1:2 (0:1)
0:1 - Chrigui (9.), 0:2 - Bykowski (21.), 1:2 - Mirota (25.).

Wiarus - NORTHSERVIS-PSP 3:1 (1:0)
1:0 - Chodziński (8.), 2:0 - Chodziński (27.), 2:1 - Wojtas (27.), 3:1 - Bandurski (30.).

Służby Miejskie - Exclusive Sport/PC Koni 3:1 (2:0)
1:0 - Czajka (10.), 2:0 - Gierczak (15.), 3:0 - Jurgielewicz (16.), 3:1 - Chmielewski (22.).

I liga
Zdecydowanie najmilej niedzielną kolejkę wspominać będą piłkarze C.R.P. Wopal. To oni tym razem są autorami najwyższej wygranej. Zwycięstwo z ostatnim w tabeli ZUO pewnie nie jest czymś nadzwyczajnym, ale pozwoliło piłkarzom Wopalu potrenować skuteczność. A w tym elemencie najlepiej radzili sobie Szymon Opęchowski, strzelec pięciu bramek oraz Marcin Michnowski, który bramkarza rywali pokonał czterokrotnie. W ekipie ZUO autorami dwóch bramek byli Andrzej Oracz i Jarosław Szczybelski.

Tempa nie zwalnia Lux-Car Lambada. Tym razem pokazali jak się „tańczy lambadę” zawodnikom Trendy Club. Już po pierwszej połowie Lux-Car prowadził 4:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy zawodnik tego zespołu Kamil Kowalski. Ten sam piłkarz dał znać o sobie także po przerwie, kiedy dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Dla Trendy Club bramki strzelili Bartosz Siuciak i Kamil Piotrowski, a wynik pojedynku na 7:2 ustalił w ostatniej minucie Krystian Gorgol.

Z nieba do piekła - tak o swoim występie mogą mówić zawodnicy Paradoksu, którzy w niedzielę zmierzyli się ze Zrywem. Do przerwy na parkiecie skuteczniej prezentował się wspomniany Paradoks, a efektem takiej gry było prowadzenie 2:0. Wynik meczu otworzył w 3. minucie Karol Kulesza, a na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Krzysztof Szymański. I kiedy wydawało się, że po przerwie Paradoks pójdzie za ciosem długo utrzymywał się wynik 2:0. Ambitnie grający Zryw poderwał się do walki w ostatnich trzech minutach i już nie po raz pierwszy okazało się, że gra do końca może się opłacać. W 27 min gola kontaktowego strzelił Arkadiusz Jarosiński. Ten sam zawodnik niespełna dwie minuty później doprowadził do wyrównania, a w jednej z ostatnich akcji trzy punkty Zrywowi zapewnił Adrian Tytek.

Kolejne mecze drużyny ELH rozegrają w najbliższy weekend. Zespoły SuperLigi najpierw na parkiet wybiegną w sobotę (08.12) od godz. 15.30, a następnie w niedzielę od godz. 10.00. Natomiast piłkarze I ligi zagrają tylko w niedzielę, a początek rywalizacji przewidziano na godz. 14.05.

Wyniki 3. kolejki:
Amatorzy - Lira 6:4 (3:1)
0:1 - Żmijewski (1.), 1:1 - Kussy (8.), 2:1 - Kussy (10.), 3:1 - Kussy (15.), 4:1 - Pleszkun (18.), 5:1 - Pleszkun (19.), 6:1 - (25.), 6:2 - Rogala (26.), 6:3 - Grubecki (27.), 6:4 - Żmijewski (30.)

Legioniści - Victoria 2010 6:2 (3:0)
1:0 - Wandyk (8.), 2:0 - Gomułka (9.), 3:0 - Gomułka (11.), 4:0 - Gomułka (18.), 5:0 - Kacała (19.), 5:1 - Grzelak (20.), 5:2 - Wojciechowski (21.), 6:2 - Gomułka (29.).

EDBA - Alstom Power Zakład Turbin 4:1 (2:0)
1:0 - Jakub Sznajder (2.), 2:0 - Folc (11.), 3:0 - Danielewicz (18.), 3:1 - Bildziuk (27.), 4:1 - Czajka (30.).

Paradoks - Zryw 2:3 (2:0)
1:0 - Karol Kulesza (3.), 2:0 - Szymański (14.), 2:1 - Jasiński (27.), 2:2 - Jasiński (29.), 2:3 - Tytek (30.).

Trendy Club - Lux-Car Lambada 2:7 (1:4)
0:1 - Liszewski (3.), 0:2 - Kowalski (6.), 0:3 - Iwanowski (9.), 0:4 - Kowalski (14.), 1:4 - Siuciak (14.), 1:5 - Kowalski (16.), 1:6 - Kowalski (28.), 2:6 - Piotrowski (28.), 2:7 - Krystian Gorgol (30.).

C.R.P. Wopal - ZUO Elbląg 16:2 (9:0)
1:0 - Michnowski (1.), 2:0 - Opęchowski (4.), 3:0 - Opęchowski (8.), 4:0 - Michnowski (9.), 5:0 - Kuciński (9.), 6:0 - Michnowski (10.), 7:0 - Żukowski (12.), 8:0 - Kuciński (15.), 9:0 - Michnowski (15.), 9:1 - Oracz (18.), 10:1 - Opęchowski (21.), 11:1 - Jurgielewicz (23.), 12:1 - Wojtkiewicz (24.), 13:1 - Opęchowski (25.), 14:1 - Opęchowski (26.), 15:1 - Lewandowski (27.), 15:2 - Szczybelski (27.), 16:2 - Sieńczak (30.).

Decoro - PBG Jankowiak 4:0 (2:0)
1:0 - Mirosław Delegacz (1.), 2:0 - Szudzik (11.), 3:0 - Gortatowski (21.), 4:0 - Gortatowski (28.).

Dowodzenie - ECM El-Hurt 8:5 (2:3)
1:0 - Michał Zieliński (10.), 2:0 - Zaleski (13.), 2:1 - Jurewicz (13.), 2:2 - Krzeszewski (14.), 3:2 - Michał Zieliński (19.), 3:3 - Krzeszewski (21.), 4:3 - Zaleski (22.), 5:3 - Studziński (23.), 6:3 - Studziński (25.), 7:3 - Sławiński (28.), 8:3 - Sławiński (29.), 8:4 - Krzeszewski (30.).