› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląska kontrabanda z amfetaminą i marihuaną

› bieżące 6 miesięcy temu    8.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląska kontrabanda z amfetaminą i marihuaną  fot. MOSG

Marihuanę, amfetaminę i tabletki z kodeiną o łącznej wartości blisko 78 tys. zł przechwycili w Elblągu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej. 36-letni mieszkaniec Elbląga, który przechowywał narkotyki, trafił na 3 miesiące do aresztu. Kilka dni później w samochodzie i garażu innego elblążanina strażnicy graniczni zajęli ponad 150 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 106 tys. zł.

Zaczęło się od kontroli mercedesa, którą elbląscy strażnicy graniczni przeprowadzili pod koniec października przy jednej z ulic miasta. Wylegitymowali tam trzech mężczyzn i przeszukali pojazd, gdzie znaleźli susz roślinny, biały proszek oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek zawierających kodeinę. Funkcjonariusze sprawdzili również miejsca zamieszkania legitymowanych mężczyzn. W piwnicy i mieszkaniu jednego z nich, 36-letniego mieszkańca Elbląga, znaleźli znaczne ilości narkotyków i dwie wagi elektroniczne.

W sumie zabezpieczono ponad półtora kilograma amfetaminy, około kilograma marihuany, kilka gramów haszyszu i prawie półtora tysiąca tabletek z kodeiną.

Wartość zatrzymanego towaru szacuje się na blisko 78 tys. zł.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 36-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10

- wyjaśnia kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Kilka dni później elbląscy funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 48-letniego mężczyznę, który przenosił z garażu do samochodu foliowe worki z krajanką tytoniową. Jak się okazało, towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie w samochodzie i garażu 48-latka strażnicy graniczni zabezpieczyli 152 kg krajanki o szacunkowej wartości 106 tys. zł. Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe, za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.