› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląska dziennikarka doceniona przez jury ogólnopolskiego konkursu

› bieżące 10 miesięcy temu    15.03.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląska dziennikarka doceniona przez jury ogólnopolskiego konkursu  fot. Ania Dawid - profil na Faecebooku

Anna Dawid, dziennikarka Dziennika Elbląskiego, została doceniona przez jury ogólnopolskiego konkursu Local Press 2017, organizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. 15 marca podczas uroczystej gali finałowej, zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrała nominację.

Jej wywiad otrzymał nominację jako jeden z kilku w kategorii: "Wywiad i inne gatunki publicystyczne". Główną nagrodę w tej kategorii otrzymał tekst  „Trudna droga na szczyt” Roberta Zapory (Nowiny Jeleniogórskie). Gazetą Roku została „Gazeta Radomszczańska”. 

W mojej kat. Bylo 113 tekstów . Wyróżnionych nominacjami było 5

– poinformowała nas Anna Dawid.

Jury ogólnopolskiego konkursu zauważyło i doceniło wywiad Anny Dawid z elblążanką Anettą Szczepińską, który został opublikowany 13 stycznia 2017 roku łamach Dziennika Elbląskiego (21 stycznia wywiad znalazł się w Internecie) pod tytułem: „Jej walka z rakiem poruszyła serca ludzi z całej Polski”.  

Bohaterka tekstu – 40-kilkuletnia mieszkanka naszego miasta – jest mamą kikunastoletniego Nikodema, który choruje na rzadką, przewlekłą chorobę genetyczną. Wcześniej straciła córkę, która zmarła w wieku zaledwie 5 miesięcy. Jakby tego było mało, sama zachorowała. Zdiagnozowano u niej raka piersi. Nie poddała. Znalazła w sobie olbrzymie pokłady siły, założyła bloga „Nowotwór-czo”, na którym opisuje walkę z chorobą. Znalazła tysiące czytelników w całej Polsce. Jej profil na Facebooku śledzi ponad 2 tys. osób.

Annę Dawid niezwykle poruszyła historii elblążanki, która z uporem i zarazem godnością mierzy się z ciężarem przekraczającym ludzkie siły.  

Wywiad możecie przeczytać tutaj:

Jej walka z rakiem poruszyła serca ludzi z całej Polski

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych istnieje od 1998 roku. Skupia 44 wydawców 77 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 65 witryn internetowych. Celem stowarzyszenia jest wspieranie członków w rozwijaniu działalności wydawniczej na poziomie lokalnym, wobec bardzo silnej konkurencji ze strony zachodnich koncernów medialnych i prasy samorządowej. 

Od 2008 roku Stowarzyszenie Gazet Lokalnych jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego SGL Local Press. Gala Local Press od 2015 roku odbywa się  w Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas każdej edycji dziennikarze z całej Polski zgłaszają do oceny kilkaset materiałów w dziewięciu kategoriach tematycznych. wybierana jest również gazeta roku. Partnerami konkursu są Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności – fundatorzy nagród specjalnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ddede
10 miesięcy temu 3
To ktoś czyta Dziennik Elbląski? Przecież w tej gazecie 85% stron zajmują reklamy.
~ mol książkowy
10 miesięcy temu 2
Wersja papierowa jest rzeczywiście do bani. Bardzo malo do czytania. Wydanie weekendowe jest znacznie lepsze i myślę, że ten tekst właśnie wtedy się ukazał.
~ widz
10 miesięcy temu 1
Dlaczego nasze dziennikarki ,mam na mysli Elbląg,są brzydkie a przede wszystkim nie zadbane i brzydko ubrane.Mozna tak chodzić po mieście i robić ankiete ale nie na wizje .Ubiory szare , włosy przylizane ,bez makijażu,jak jakieś bidule.Wystarczy popatrzeć na tą na zdjęciu nie mogła umyć i ułozyc włosów,są w pewnym stopniu osobami publicznymi.Nie wspomnę o dykcji.marność nad marnościami.Czy TV E-g jest własnością kościoła?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.