› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląscy strażacy uratowali tonącego w Nogacie mężczyznę

› bieżące 4 miesiące temu    6.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląscy strażacy uratowali tonącego w Nogacie mężczyznę  fot. mł. ogn. Paweł Król

Elbląscy strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego wyciągnęli z Nogatu starszego mężczyznę, który od 20 minut przebywał w wodzie. Trzymał się kurczowo łodzi. 

Strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Nogat - na miejsce natychmiast skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2  w Elblągu. 

Na miejscu okazało się, że w odległości około 60 metrów od brzegu, w wodzie znajduje się starszy mężczyzna, który kurczowo trzyma się łódki. Z uzyskanych na miejscu informacji wynikało, że poszkodowany był sam i że znajduje się w wodzie od około 20 minut. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Ubrany w wypornościowy skafander i asekurowany linkami ratownik podpłyną do poszkodowanego mężczyzny, następnie zabezpieczył go pasem, po czym oboje zostali bezpiecznie odholowani do brzegu.
Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy, a następnie przekazano go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Na tym działania zakończono. Poszkodowany został zabrany do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań.

Na miejscu pracowało łącznie 7 strażaków z JRG nr 2 Elblągu, policja oraz ZRM.

St.sekc. Dawid Rogożyński

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EuPi
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Kiedyś sam wpadłem do wody i pierwsza czynność, to odpięcie butów rybackich i pozostawienie ich w wodzie, bo inaczej nie było szans na dopłynięcie do brzegu. Panika powoduje, że ludzie się topią.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.